Google

Wielka aktualizacja Street View w Polsce. Do bazy trafiły nowe zdjęcia

Piotr Kurek
Wielka aktualizacja Street View w Polsce. Do bazy trafiły nowe zdjęcia
6

Street View to funkcja pozwalająca zobaczyć na własne oczy, jak wygląda dana lokalizacja znaleziona w Mapach Google, bez wychodzenia z domu. Ulice, zabytki, budynki, czy muzea — wszystko dostępne z poziomu komputera lub aplikacji mobilnej. Google poinformowało, że usługa doczekała się aktualizacji zdjęć z Polski.

Korzystanie ze Street View w Mapach Googlach to sposób na podróżowanie bez wychodzenia z domu, ale to także ułatwienie orientacji w terenie — w szczególności, gdy jesteśmy w danym miejscu pierwszy raz i nie do końca wiemy, gdzie się znajduje nasz cel. Podgląd tego, jak dana ulica wygląda w rzeczywistości, skutecznie pomoże odnaleźć konkretne lokalizacje. Gorzej, gdy na przestrzeni ostatnich lat, a nawet miesięcy, okolica zmieniła się nie do poznania, a dane udostępnione przez Google nie są aktualne.

W Polsce ostatnie fotografowanie dla Steet View odbyło się 4 lata temu. Przez ten czas ulice wielu polskich miast uległy diametralnym przeobrażeniom, a wzniesione przez ten czas budynki nie były widoczne w usłudze — jedyne z czym mieliśmy do czynienia, to rusztowanie.  Dziś firma poinformowała, że do Street View trafiły nowe zdjęcia z wielu miejsc Polski.

Zobacz też: Nie ogarniam co się tutaj stało – czyli rozwód przez Google Street View

Google zaktualizowało swoją bazę zdjęć Street View. Zostały one wykonane w 2017 r. i 2018 r. między innymi w Krakowie, Trójmieście, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Białymstoku, Toruniu, Bydgoszczy, Olsztynie, Katowicach i Warszawie. Możemy na nich zobaczyć między innymi Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, czy biurowiec Q22 w Warszawie, które w 2014 roku były dopiero placami budowy lub w ich miejscu znajdowało się zupełnie co innego.

Najnowsze zdjęcie Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie z maja 2018 r.

Street View jest dostępne z poziomu komputera, urządzeń z Androidem oraz iOS. Jednak to właśnie ta pierwsza opcja oferuje dodatkowe funkcje. Mowa tu między innymi o możliwości cofania się w czasie i oglądania zdjęć z poprzednich lat, w których były prowadzone prace związane z fotografowaniem ulic. Po włączeniu Street View konkretnej lokalizacji wystarczy kliknąć ikonę zegara widoczną na podsumowaniu zdjęcia i cofnąć się o kilka lat.

Źródło: Materiały Prasowe

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu