VOD

Zasłynął z roli Johna Wicka. Teraz zagra… jeża

Patryk Koncewicz
Zasłynął z roli Johna Wicka. Teraz zagra… jeża
3

Aktor, który odegra mrocznego i ponurego arcywroga Sonica? Wybór mógł być tylko jeden.

Sonic to jedna z najbardziej ikonicznych bohaterów popkultury. Postać niebieskiego jeża stała się podstawą do stworzenia nie tylko licznych kreskówek, zabawek i gier, ale także filmów pełnometrażowych. Kinowa produkcja z 2020 roku – pomimo początkowych kontrowersji – okazała się niemałym hitem i zarobiła ponad 319 milionów dolarów. Dwa lata później na wielkie ekrany trafiła kolejna odsłona przygód Sonica, która pobiła wynik poprzednika o 85 milionów. Nic więc dziwnego, że studio Paramount przed premierą Sonica 3 inwestuje w znane nazwiska. Po Jimie Carreyu przyszła pora na odwrócę roli zabójczego Johna Wicka.

Keanu Reeves udzieli głosu jednemu z największych rywali Sonica

Z informacji podanych przez Hollywood Reporter wynika, że do obsady nadchodzącego Sonica 3 dołączy nie kto inny, jak Keanu Reeves. Tym razem jednak nie jako płatny morderca, a w roli Shadowa, czyli antagonisty stworzonego na wzór Sonica przez szalonego Ivo Robotnika.

Shadow jest mroczną wersją głównego bohatera i zarazem jego największym wrogiem, korzystającym z tego samego zestawu umiejętności. Keanu Reeves użyczy mu swojego głosu w aktorskiej adaptacji Sonica – dla Kanadyjczyka będzie to świetna okazja na chwilowe wyjście z butów Johna Wicka, w których tkwi od dobrych kilku lat. Odskocznia nie potrwa jednak długo, bo już na horyzoncie majaczy spin-off Ballerina, w którym John Wick będzie miał swój gościnny udział, a także piąta odsłona serii o Baba Yadze, czekając wciąż na oficjalne potwierdzenie.

Polska premiera Sonic 3 z Keanu Reevesem w roli Shadowa planowana jest na styczeń 2025 roku.

Stock image from Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news