Revolut

Czekacie na Revolut w Apple Pay? To sobie jeszcze poczekacie...

Kamil Świtalski
Czekacie na Revolut w Apple Pay? To sobie jeszcze poczekacie...
13

Nie możecie się doczekać na wsparcie kart Revolut w Apple Pay? Nie tylko wy — jednak wbrew często powtarzanym plotkom, nie dotrze ono już w tym roku. Można tylko mieć nadzieję, że zawita na początku 2019 — w kolejnej fali wdrożeń, o którym brytyjska firma poinformowała na swoim Twitterze.

Apple Pay, podobnie jak wcześniej Google Pay, w mgnieniu oka podbiło serca polskich użytkowników. Na wprowadzenie usługi do Polski przyszło nam trochę zaczekać, ale kiedy już trafiła do sporej części lokalnych banków — posiadacze iPhone'ów chętnie z niej korzystają. Od wielu miesięcy pada jednak pytanie o dostępność Apple Pay w Revolucie. Użytkownicy pokochali usługę, dzięki której mogą sprawnie wymieniać waluty po świetnym kursie, ekspresowo przelewać pieniądze itp. Długo plotkowało się o tym, że karty Revolut będziemy mogli dodać do Apple Pay jeszcze w 2018 roku. I jeżeli odliczaliście już dni, to... nie mam dla was dobrej wiadomości. Jak wynika z wpisu na Twitterze — "niebawem" doczekają się wsparcia nasi sąsiedzi z zachodu, a kolejna pula krajów musi uzbroić się w cierpliwość.

Zobacz też: Revolut Metal – Pierwsza (bezstykowa) metalowa karta na polskim rynku

Zobacz też: 200 000 użytkowników Revolut w Polsce! Ponownie można zamówić darmową kartę

Do końca roku nie doczekamy się nad Wisłą wsparcia dla kart Revolut w Apple Pay, a kolejne kraje dołączą do usługi dopiero na początku 2019.

Z osobistego doświadczenia przyznam wam, że na tyle przyzwyczaiłem się już przez tych kilkanaście tygodni do płacenia telefonem, że ostatnio zagranicą z rozpędu zamiast skorzystać z karty brytyjskiego fintechu, z rozpędu skorzystałem z iPhone'a. Cóż, nie da się ukryć, że to rozwiązanie niezwykle wygodne. Na osłodę tego oczekiwania przypomnę tylko, że jeżeli korzystacie z Apple Pay — to bez żadnego problemu możecie doładować wasze konto w usłudze Revolut bez konieczności podpinania dodatkowych kart. Portfel giganta z Cupertino okazuje się w zupełności wystarczający — wystarczy potwierdzić kodem, odciskiem palca lub Face ID — i gotowe!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu