Fintech

200 000 użytkowników Revolut w Polsce! Ponownie można zamówić darmową kartę

Grzegorz Ułan
37

Kiedy Revolut oficjalnie startował w Polsce w marcu tego roku, według optymistycznych założeń planowali zdobyć w Polsce do końca tego roku 150 tysięcy użytkowników. Sztuka ta udała się już w sierpniu, a po kolejnym miesiącu świętują już 200 tysięcy użytkowników w Polsce.

Przy okazji zdobycia tej okrągłej liczby Revolut podzielił się z nami inną ciekawą statystyką, a mianowicie ile wydajemy pieniędzy korzystając z ich rozwiązania, za okres od od czerwca do sierpnia tego roku.

Karol Sadaj, country manager Revolut w Polsce:

Mimo, że Polacy dysponują często skromniejszym budżetem wakacyjnym niż turyści z krajów Europy Zachodniej, nie powstrzymuje ich to przed podróżowaniem za granicę. Trzymają wydatki w ryzach, a pomaga im w tym Revolut. Choć rok akademicki jeszcze się nie zaczął i wiele osób nadal jest na urlopach, możemy już uznać ten sezon za bardzo udany. W samym tylko sierpniu Polacy dokonali z pomocą Revolut transakcji na łączną kwotę 100 milionów Euro. To był nasz najlepszy miesiąc od wejścia firmy do Polski. Wyniki zawdzięczamy rekomendacjom i aktywności naszych klientów, których liczba w Polsce przekroczyła już 200 000 osób.

Badanie objęło swoim zasięgiem 1000 osób, ale z całej Europy i w porównaniu z innymi mieszkańcami starego kontynentu wydaliśmy zdecydowanie mniej pieniędzy na przeloty, noclegi, jedzenie i transport. Średnio Polacy przeznaczyli na to 2500 zł, kiedy Szwajcarzy, Brytyjczycy i Irlandczycy na te cele wydali odpowiednio 4350, 4020 i 3810 zł. Trudno się temu dziwić, bo to kraje Europy Zachodniej, gdzie zarobki są nieporównywalnie wyższe. Inaczej to wygląda w porównaniu z turystami z takich krajów jak Litwa, Czechy i Węgry, turyści z tych krajów na te same wydatki przeznaczali średnio 2540, 2780 i 2860 zł.

Wielu klientów Revolut testowało nasze usługi podczas tegorocznych letnich urlopów zagranicznych, wiedzieliśmy to śledząc rekordowe wolumeny transakcji na przełomie lipca i sierpnia. Liczymy, że Revolut przyda im się teraz podczas zakupów w internecie, przelewów międzynarodowych, wyjazdów służbowych i jako podstawowy rachunek płatniczy do codziennych wydatków. W gronie popularnych wśród użytkowników Revolut sprzedawców wyróżniają się Aliexpress, Allegro i PayPal oraz Orlen, McDonalds i Uber. Mamy tu więc zakupy w sieci i codzienne wydatki na transport i posiłki, pozycje nie związane stricte, lub wcale, z podróżowaniem.

Spójrzmy jeszcze jak to procentowo się u nas rozkładało. Z wydanych 100 milionów euro w sierpniu wydatki Polaków w 54% pokrywały koszty przelotów (1300 zł), 18% przypadło na noclegi (465 zł), 17% odpowiadało za posiłki i napoje (430 zł), 10% na inne formy transportu (250 zł).

Tradycyjnie już Revolut przygotował promocję na darmowe konta z darmową wysyłka karty, wystarczy za pomocą tego linka założyć konto - https://www.revolut.com/pl/?p=PL_200K oraz doładować konto minimum 20 zł do późniejszego wykorzystania. Promocja jest tylko dla nowych użytkowników i potrwa do końca września.

Źródło: inf. prasowa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu