Płatności

Od listopada będziesz mógł zamienić swoją debetówkę w mBanku w kartę wielowalutową bez kosztów

GU
Grzegorz Ułan
84

Dobra wiadomość dla klientów mBanku wyjeżdżających często za granicę, od 1 listopada będą mogli włączyć bezpłatnie na swojej karcie debetowej usługę wielowalutową.

Niestety, na razie tylko posiadacze kart VISA i dla walut EUR, USD, GBP lub CHF. Jednak w przyszłości również posiadacze kart Mastercard będą mogli taką usługę włączyć i dla większej liczby walut m.in. JPY, NOK, SEK, CZK, HUF, DKK, HRK.

Nowa usługa uzupełnia ofertę walutową banku dla klientów masowych. Dzięki niej dotychczasowa karta debetowa będzie połączona już nie tylko z kontem złotowym, ale też z rachunkami walutowymi, które klient już ma lub założy (obecnie mBank proponuje rachunki w euro, dolarze amerykańskim, funcie brytyjskim oraz franku szwajcarskim).

Jak to dokładnie działa? Aby móc za granicą płacić naszą karta debetową bez kosztów, wystarczy przelać pieniądze na właściwy rachunek walutowy, które za darmo możemy założyć, ich prowadzenie również będzie darmowe. Trzeba jednak pamiętać, iż w przypadku braku środków na rachunku walutowym lub, gdy transakcja za granicą będzie dokonywana w innej walucie niż nasz rachunek będziemy musieli ponieść koszty przewalutowania w wysokości 3,5%.

Uruchomienie i korzystanie z usługi jest bezpłatne. Podobnie rachunki walutowe – są zakładane i prowadzone bez opłat. Aby poza granicami kraju zapłacić swoją karta niczym walutową, wystarczy wcześniej przelać pieniądze na właściwy rachunek. Klienci mBanku mogą zrobić to szybko i bezpiecznie dzięki mKantorowi – zarówno w serwisie bankowości internetowej, jak i w aplikacji mobilnej. Podczas transakcji system sam rozpozna walutę i automatycznie pobierze pieniądze z właściwego rachunku.

Pojawienie się nowej usługi wielowalutowej dla zwykłych kart debetowych, nie powoduje zawieszenia dotychczasowej karty wielowalutowej Visa Świat dla posiadaczy rachunków mKonto Intensive.

Źródło: mBank.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot