E-commerce

Raty Od.nowa - Od teraz będziesz mógł uruchomić sobie limit kredytowy na Allegro

Grzegorz Ułan
14

Allegro wspólnie z Bankiem BGŻ BNP Paribas udostępniło dziś ciekawą propozycję ratalną, którą można przyrównać do kredytu odnawialnego czy limitu na koncie w bankach, z tą różnicą, że na Allegro będzie nieoprocentowany oraz pozbawiony kosztów ubezpieczenia czy prowizji, co często ma miejsce przy zakupach ratalnych.

Aby skorzystać z Rat Od.nowa wystarczy wypełnić krótki wniosek o przyznanie limitu, w ramach którego będziemy mogli dokonywać szybkich zakupów na raty. Minimalna wartość kredytu to 1200 zł, a maksymalna to 4500 zł. Wniosek wypełniamy tylko raz, a w ramach przyznanego limitu możemy dokonywać kilku zakupów na raty, przy czym spłata na przykład pierwszej raty powiększa nam ponownie ten limit.

Raty Od.nowa

Maciej Biniek, dyrektor ds. płatności w Allegro:

Raty Od.nowa to wygodny, a co najważniejsze bezpłatny dostęp do dodatkowych środków. Dzięki nim nasi klienci nie muszą rezygnować z zakupów ani przechodzić skomplikowanych procedur związanych z uzyskaniem tradycyjnych pożyczek. Nikt z nas nie lubi wypełniać długich formularzy, a potem martwić o to, żeby sprawnie zarządzać zobowiązaniami w różnych instytucjach. Sukces rat zero zainspirował nas do wypracowania rozwiązania, w którym formalności zostały ograniczone do niezbędnego minimum. Dzięki temu, że całość procesu odbywa się bezpośrednio na naszej platformie, klienci będą mogli bez problemu zarządzać swoimi finansami. Podobnie jak niedawno ogłoszona usługa Allegro Smart!, nasz produkt jest doskonałym rozwiązaniem szczególnie dla osób, które regularnie kupują na Allegro. To pewność, że na koncie zawsze mamy środki, które pomogą np. sfinansować nieprzewidziane wydatki.

allegro raty

Z przyznanego raz limitu możemy korzystać przez całą dobą, 7 dni w tygodniu. Nie jest on oprocentowany ani obarczony dodatkowymi kosztami ubezpieczenia kredytu. Dla przykładu, średnia kwota kredytowania przy dotychczasowych produktach ratalnych na Allegro to 1500 zł, taką kwotę będziemy mogli spłacać w 20 miesięcznych ratach po 75 zł - RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania): 0,00%, całkowita kwota kredytu: 1500 zł, całkowita kwota do zapłaty: 1500 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu: 0,00 zł (w tym: prowizja: 0 zł, odsetki: 0 zł, koszt ubezpieczenia: brak).

Krzysztof Wojciechowski, dyrektor zarządzający Pionu Consumer Finance w Banku BGŻ BNP Paribas:

Wspólnie z Allegro wprowadzamy na rynek zupełnie nową usługę i proponujemy unikatowy na polskim rynku sposób zawarcia umowy kredytowej. Zależy nam na tym, by jak najbardziej uprościć proces przyznania limitu kredytowego. Chcemy, by był on przejrzysty i przyjazny dla użytkowników Allegro. Prostota to jeden z pięciu głównych filarów naszej strategii Fast Forward, którą przedstawiliśmy w maju b.r. Dzięki sprawnemu procesowi decyzji kredytowej opartemu na niezbędnych, wymaganych informacjach, a z drugiej strony na unikatowych cechach Rat Od.nowa zakupy na Allegro stają się dla klientów dogodniejsze niż kiedykolwiek. Coraz więcej codziennych spraw załatwiamy za pośrednictwem smartfonów – nie może być inaczej w przypadku finansowania internetowych zakupów. Właśnie dlatego nasz proces został zaprojektowany z myślą o mobilnych użytkownikach.

Osobiście wydaje mi się to ciekawą propozycją na nagłe i niespodziewane zakupy, na przykład w sytuacji, gdy trafimy na interesującą okazję na Allegro, a nie dysponujemy aktualnie potrzebną kwotą na jego szybki zakup. Ze środków w ramach limitu kredytowego dokonamy równie szybkiego zakupu, co przy opcji Kup teraz.

https://youtu.be/9pprGoN0uuA

W ramach testów usługa początkowo dostępna będzie przy zakupach w kategorii Sport i Turystyka, u sprzedawców z aktywną usługą płatniczą Przelewy24 i przy produktach od 300 zł do 4500 zł. Po udanych testach zakupy ratalne dostępne będą na całym Allegro i przy zakupach produktów od 100 zł do 4500 zł.

Źródło: Allegro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu