Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Płatności

PayU z płatnościami Apple Pay. W dwóch serwisach internetowych już działają

GU
Grzegorz Ułan
6

Mobilne płatności Apple Pay zadebiutowały w naszym kraju 19 czerwca 2018 roku. Od razu mogli z nich korzystać klienci 9 banków w Polsce - mBank, T-Mobile Usługi Bankowe, Nest Bank, Alior Bank, Bank Pekao S.A. Santander Bank Polska (wcześniej Bank Zachodni WBK), BGŻ BNP Paribas, Getin Noble Bank, Raiffeisen Polbank, a ostatnio PKO Bank Polski. Od przyszłego roku dostępne będą również dla klientów ING Banku Śląskiego. Od tego czasu mogliśmy płacić zbliżeniowo iPhone w sklepach stacjonarnych, teraz przyszedł czas na sklepy internetowe.

PayU poinformował właśnie o wdrożeniu płatności Apple Pay w swojej formatce, dzięki temu serwisy internetowe korzystające z niej, będą mogły zaoferować swoim klientom te szybkie płatności mobilne. Pierwszymi serwisy, gdzie jest to już możliwe są strony Fundacji Siepomaga – Siepomaga.pl oraz RatujemyZwierzaki.pl.

Przetestowałem je w pierwszym z wymienionych serwisów, płatności realizowane są może nie tak szybko jak w sklepie Apple, ale w dwóch czy trzech klikach, łącznie z potwierdzeniem ich poprzez Touch ID.

Zobacz też: Apple Card: wszystko co musisz wiedzieć o karcie kredytowej od Apple

Joanna Pieńkowska-Olczak, Poland Country Manager w PayU:

Wprowadzając Apple Pay do naszej oferty mieliśmy dwa cele. Z jednej strony chodziło o zapewnienie maksymalnej wygody wszystkim użytkownikom końcowym, którzy mają możliwość skorzystania z całego spektrum szybkich i bezpiecznych metod płatności, z drugiej - dostarczenie najnowocześniejszych płatności mobilnych naszym partnerom. Nie mamy wątpliwości, że płatność Apple Pay zostanie bardzo dobrze przyjęta przez konsumentów w Polsce.

Siepomaga.pl to bardzo popularny serwis w Polsce, jednak z pewnością większość z Was czeka już na wdrożenie Apple Pay na platformie Allegro, myślę że wtedy płatności te powinny znacznie zyskać na popularności w naszym kraju. Dla przypomnienia wspomnę jeszcze, że PayU to nie jedyny operator, który zaczął już wdrażanie Apple Pay w swoich bramkach do płatności, pod koniec lipca o podobnym wdrożeniu informowały Polskie ePłatności.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: