Internet

Karaoke z Bingiem i płatności z Facebookiem

TP
Tomasz Popielarczyk
2

Jeżeli szukacie tekstu przyjemnego utworu z radia, to niebawem warto będzie zwrócić się o pomoc do wyszukiwarki Bing Microsoftu. Natomiast do zwrócenia znajomemu długu doskonale nada się Messenger Facebooka. Nowe zastosowania dla dobrze znanych już usług i produktów to jednak nie jedyne poniedziałko...

Jeżeli szukacie tekstu przyjemnego utworu z radia, to niebawem warto będzie zwrócić się o pomoc do wyszukiwarki Bing Microsoftu. Natomiast do zwrócenia znajomemu długu doskonale nada się Messenger Facebooka. Nowe zastosowania dla dobrze znanych już usług i produktów to jednak nie jedyne poniedziałkowe nowości.

Bing ze słowami piosenek

Nie tylko Google rozbudowuje swoją wyszukiwarkę o funkcje, które pozwalają uzyskać dostęp do pewnych informacji bez klikania w linki z wyników. Jedną z najnowszych funkcji jest wyświetlanie słów utworów muzycznych. Aby tak się stało, wystarczy wpisać tytuł piosenki oraz dopisać "lyrics". Zauważyłem, że w Polsce jeszcze ta funkcja nie działa. Prawdopodobnie Microsoft, wzorem konkurencji, nałożył pewne blokady regionalne.

Facebook Messenger z wbudowanym systemem płatności

Wyciekły zrzuty ekranu z nowej wersji Facebook Messengera. Nic by nie było w tym nadzwyczajnego, gdyby nie funkcja płatności, którą ilustrują. Oznacza to, że wkrótce będziemy mogli przesłać naszym znajomym dowolne kwoty w sposób zupełnie taki, jak obecnie przesyłamy zdjęcia. W tym celu oczywiście konieczne będzie uprzednie skonfigurowanie metody. Na zrzutach widać kartę debetową, ale prawdopodobnie twórcy nie ograniczą się tylko do tego rozwiązania. Czy Facebookowi uda się stworzyć konkurencyjną usługę dla m.in. PayPala?

HP podzieli się na dwie firmy?

Według nieoficjalnych doniesień HP ma się podzielić na dwie firmy. Jedna z nich skupi się na komputerach PC oraz drukarkach, kiedy druga będzie odpowiadać przede wszystkim za sprzęt i usługi dla biznesu. Dotychczasowa CEO Meg Whitman miałaby pokierować drugą z nich jako CEO. W pierwszej rolę tę otrzymać miałby Dion Weisler, natomiast Whitman byłaby w tym wypadku jednym z prezesów.

Ankiety w Google+

Najnowsza, oznaczona numerkiem 4.6 wersja aplikacji mobilnej Google+ zostanie wyposażona w funkcję generowania ankiet. Donosi o tym Android Police, który uzyskał dostęp do przedpremierowej wersji i ją prześwietlił. Głosowanie w ankietach ma być w pełni anonimowe. Ich twórcy będą mogli osadzać tutaj zdjęcia. Wszystko wskazuje również na to, że niebawem mobilna wersja G+ doczeka się wsparcia dla Androida Wear, a także otrzyma nową kategorię zbierającą w jednym miejscu profile celebrytów, które warto obserwować. Nie są to może jakieś zabójcze nowości, ale dobrze wiedzieć, że serwis się rozwija.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleFacebookhpBing