Android

Kafelki w Androidzie i 80 GB pamięci wewnętrznej - oto Linshof i8

Jakub Szczęsny
Kafelki w Androidzie i 80 GB pamięci wewnętrznej - oto Linshof i8
19

Na rynku urządzeń mobilnych coraz śmielej wychylają się inni producenci. Dobrze już wiemy, że smartfony produkuje już nie tylko Samsung, HTC, Sony, Microsoft, LG, BlackBerry. Mamy jeszcze grono innych, mniej znanych twórców sprzętu - czy to z Chin, czy to z naszego kraju. W Niemczech natomiast zosta...

Na rynku urządzeń mobilnych coraz śmielej wychylają się inni producenci. Dobrze już wiemy, że smartfony produkuje już nie tylko Samsung, HTC, Sony, Microsoft, LG, BlackBerry. Mamy jeszcze grono innych, mniej znanych twórców sprzętu - czy to z Chin, czy to z naszego kraju. W Niemczech natomiast został zapowiedziany telefon niecodzinny - naprawdę mocny, ciekawie wykonany i interesujący. Mowa o produkcji Linshofa - i8.

Owe urządzenie wyróżnia się spośród innych propozycji dostępnych na rynku - przede wszystkim wyglądem. Dotąd nie widziałem jeszcze urządzenia o kształcie heksagonalnym - to urządzenie wygląda dokładnie tak, jakby ktoś obciął w nim wszystkie rogi. Nie wygląda to źle i raczej nie będzie to przeszkadzać w trzymaniu takiego telefonu - nawet podczas używania go oburącz w pozycji horyzontalnej.

Obudowa ma zostać wykonana ze szczotkowanego aluminium, a dostępne będą dwie wersje kolorystyczne - brązowa oraz czarna. Ponadto, w telefonie tym znajdziemy duży, 5-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości Full HD, ośmiordzeniowy procesor o częstotliwości 2,1 GHz, 3 GB pamięci RAM oraz... 80 GB przestrzeni na dane.

Za możliwości fotograficzne tego urządzenia mają odpowiadać dwie jednostki - pierwsza, podstawowa o rozdzielczości 13 MP (matryca CMOS Sony) oraz pomocnicza, ośmiomegapikselowa. O ile oprogramowanie nie zostanie zepsute, będziemy mogli także cieszyć się dobrą jakością zdjęć z tego urządzenia.

Do łączności posłużą nam interfejsy WiFi a/b/g/n, Bluetooth 4.0, LTE, NFC, GPS oraz HDMI. Zastosowana w urządzeniu bateria ma pojemność na poziomie 3100 mAh - niemało.

Smartfon będzie dostępny od razu z Androidem 5.0 Lollipop z autorską nakładką producenta, która do złudzenia przypomina interfejs Modern UI z Windows Phone. Oprócz tego nie wiadomo jeszcze nic na temat tego telefonu, tajemnicą pozostaje także zastosowany w nim procesor - czy będzie to konstrukcja MediaTeka, czy też Qualcomma. Producent jednak pochwalił się, że i8 trafi do sprzedaży na początku przyszłego roku i będzie wyceniany na 380 dolarów.

Grafika: 1, 2

Źródło: Android Portal

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidAndroid 5.0Lollipop