Telewizja

Już nie porozmawiamy przez Skype'a na telewizorze. Na czym?! [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Już nie porozmawiamy przez Skype'a na telewizorze. Na czym?! [prasówka]
17

Microsoft zapowiedział, że nie będzie dłużej rozwijał aplikacji Skype'a dla SmartTV. Program ma zakończyć swój żywot w czerwcu.

Koniec Skype'a na telewizorach

Od czerwca Microsoft zaprzestanie dalszego rozwoju Skype'a dla telewizorów. Zdaniem firmy nie cieszy się ona po prostu dostatecznie dużą popularnością. Zamiast na telewizorach użytkownicy wolą rozmawiać na smartfonach i tabletach. I trudno się dziwić, bo urządzenia mobilne sprawdzają się w tej roli po prostu lepiej. Chociażby z tego powodu, że większość telewizorów nie posiada wbudowanej kamerki wideo. Skype na SmartTV był dostępny od 2010 roku i u wybranych producentów preinstalowano go od nowości. Teoretycznie po 1 czerwca użytkownicy, którzy pobrali Skype'a będą mogli z niego korzystać dalej. MS jednak wycofa aplikację z rynku i nie będzie jej dalej aktualizował.

Szczerze? Nigdy nie używałem Skype'a na swoim SmartTV i na pewno nie będę po nim płakał. Za to bardzo fajnie mi się swego czasu korzystało z komunikatora na Xboksie One, do którego mam podłączonego Kinecta. Tu sprawdzał się znakomicie.

HTC zrobi nie jednego ale trzy kolejne Nexusy?

Pogłoski o tym, że to HTC będzie tworzyć nowego Nexusa krążą po sieci już od dobrych kilku tygodni. Teraz pojawiają się nowe, jeszcze ciekawsze doniesienia. Google i HTC mieliby bowiem podpisać długoterminową umowę na produkcję Nexusów, na mocy której Tajwańczycy mieliby to robić przez najbliższe 3 lata. Przy czym dotyczy to nie tylko smartfonów, ale również tabletów. Jeżeli okaże się to prawdą, HTC zapewni sobie bardzo solidne źródło przychodu i mocne wsparcie ze strony Google'a - na tyle, by przez najbliższe trzy lata na pewno nie zniknąć z rynku mobilnego.

Samsung prezentuje autorski sensor foto

Galaxy S7 jest prawdopodobnie ostatnim smartfonem Samsunga z sensorem fotograficznym marki Sony. Koreańczycy prezentują bowiem własny, 12-megapikselowy moduł z pikselami o przekątnej 1.4 μm. Co ciekawe, matryca ta również posiada technologię Hybrid Pixel z dwiema fotodiodami przy każdym pikselu, które odpowiadają za ostrzenie. Samsung tłumaczy, że sensory są już w masowej produkcji. Można się zatem spodziewać, że niebawem trafią do pierwszych smartfonów. Niewykluczone, że pojawi się już w kolejnych partiach produkcyjnych Galaxy S7.

Nvidia już wspiera Vulkan API

Nvidia wypuściła sterowniki oznaczone numerkiem 364.47, które wprowadzają optymalizacje w grach: Ashes of the Singularity, Tom Clancy’s The Division, Hitman, Need for Speed i Rise of the Tomb Raider. Nie to jest jednak najważniejsze, a wsparcie dla API Vulkan. Jest to bezpośredni następca OpenGL, który daje programistom większe możliwości podczas tworzenia gier i pozwala na programowanie niskopoziomowe z bezpośrednim dostępem do interfejsu GPU. Zmniejsza to tym samym narzut na CPU i przekłada się na zdecydowanie wyższą wydajność. Sterowniki można pobrać z poziomu aplikacji GeForce Experience lub ze stron Nvidii.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu