Polska

Już od jutra nowy sezon Veturilo, wypożyczonym rowerem dojedziesz teraz do Piaseczna

GU
Grzegorz Ułan
3

Dostałem właśnie informację na email, że od nowego sezonu, czyli od jutra strefa użytkowania Veturilo będzie rozszerzona o Piaseczno. To znaczące rozszerzenie, pozwoli na dłuższe wycieczki rowerowe do/z Warszawy mieszkańcom z tej lokalizacji.

Wraz z rozpoczęciem już 7 sezonu Veturilo, chwalą się statystykami i stanem stacji, gdzie dostępne będą do wypożyczenia rowery. Otóż poprzedni sezon zaczynali z 316 stacjami z podpiętym rowerami w liczbie 4660, od tego sezonu dostępnych będzie 366 stacji i ponad 5200 rowerów. Do tego dojdzie jeszcze 11 stacji uruchomionych na stacjach PKN Orlen.

Teraz do sieci wypożyczalni rowerów dołącza się również Piaseczno uruchamiając 3 stacje z 30 rowerami. Daniel Putkiewicz, I Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno:

Zaczynamy na początek z trzema stacjami rowerowymi na osi: zachodnia część miasta, Centrum Piaseczna oraz północny kraniec gminy w Józefosławiu, skąd blisko jest już do Lasu Kabackiego. Będziemy jednak chcieli ten system sukcesywnie rozwijać. Równolegle będziemy realizować budowę systemu dróg rowerowych w ramach zintegrowanych inwestycji terytorialnych w partnerstwie z gminą Konstancin-Jeziorna oraz Lesznowolą.

Konstanciński Rower Miejski z kolei wzbogacony zostanie o dodatkową lokalizację. Burmistrz Konstancina-Jeziorny Kazimierz Jańczuk:

Konstanciński Rower Miejski, od uruchomienia w 2014 r., cieszy się dużą popularnością, jako wygodna alternatywa komunikacyjna oraz sposób zwiedzania uzdrowiskowej gminy Konstancin-Jeziorna. To część programu zmiany przyzwyczajeń komunikacyjnych mieszkańców oraz ograniczenia ruchu samochodowego w naszej gminie. Mieszkańcy oraz turyści i kuracjusze mogą korzystać z 5 stacji Konstancińskiego Roweru Miejskiego, w tym także ze stacji z rowerami dla dzieci. W nowym sezonie dojdzie nam jeszcze jedna, 6 stacja rowerowa, zwiększająca dostępność systemu w Konstancinie-Jeziornie.

Cieszy rozwój tej sieci, a zapewne najbardziej cieszy to teraz mieszkańców Piaseczna, którzy od uruchomienia Konstancińskiego Roweru Miejskiego czekali z utęsknieniem na uruchomienie Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego, co właśnie się dzieje i od jutra będzie dla nich dostępne. Może temperatura nie sprzyja jeszcze wycieczkom rowerowym, ale myślę, że już od weekendu będzie można spokojnie korzystać z wypożyczalni, choćby na krótkie przejażdżki wdrażające w nowy sezon rowerowy.

Źródło: Veturilo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu