Polska

To już prawdziwy koniec Polskiego Busa, nie mają już nawet strony www

Grzegorz Ułan
To już prawdziwy koniec Polskiego Busa, nie mają już nawet strony www
24

O połączeniu Polskiego Busa z Flixbusem pisaliśmy Wam w połowie grudnia, była wtedy mowa o łączeniu sił czy rozbudowie siatki połączeń, w tle wiadomym było, że to jest wchłonięcie i z czasem marka Polski Bus zniknie z polskiego rynku.

Pierwsza rzecz się już dokonała, a mianowicie, wchodząc teraz na stronę polskibus.com przekierowywani jesteśmy już na stronę z wyszukiwarką połączeń na stronach Flixbus.

Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska:

Połączenie systemów zakupowych to jeden z ważniejszych etapów integracji, dzięki któremu pasażerowie w Polsce będą mogli korzystać z wszelkich udogodnień, jakie oferuje FlixBus. Wszystkie bilety wcześniej zakupione na PolskiBus.com oczywiście zachowują ważność. Przez okres przejściowy, do wejścia letniego rozkładu FlixBusa, podczas odprawy będzie obowiązywać lista papierowa oraz bilety w postaci QR kodu – na telefonie lub wydrukowanym bilecie. Pierwszeństwo wejścia na pokład będą mieli pasażerowie z wykupioną rezerwacją miejsca.

To było do przewidzenia, że Flixbus będzie chciał wygasić tę markę z czasem, i z jednej strony trochę żal, bo funkcjonowała wiele lat na naszym rynku i stała się bardzo rozpoznawalna, ale z drugiej strony cieszy, bo teraz ma być bardziej komfortowo, więcej miejsca na nogi w autokarach, sporo połączeń międzynarodowych z dogodnymi przesiadkami, bezpłatne WiFi w kraju i za granicą, rezerwacja miejsc no i gniazdka przy każdym fotelu. W Polskim Busie bywało, że i ten element nie działał dobrze.

Źródło: inf. prasowa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu