Windows

Już jest Windows 10 build 10122 z ulepszeniami w menu Start oraz przeglądarce Edge [prasówka]

2

Kolejny, oznaczony numerkiem 10122 build Windowsa 10 trafił do kanału szybkich aktualizacji. W tym wydaniu Microsoft kontynuuje usprawnienia w menu Start oraz module asystentki głosowej Cortana. Jednocześnie pojawiła się cała masa mniejszych i większych poprawek oraz optymalizacji w przeglądarce int...

Kolejny, oznaczony numerkiem 10122 build Windowsa 10 trafił do kanału szybkich aktualizacji. W tym wydaniu Microsoft kontynuuje usprawnienia w menu Start oraz module asystentki głosowej Cortana. Jednocześnie pojawiła się cała masa mniejszych i większych poprawek oraz optymalizacji w przeglądarce internetowej Edge.

Windows 10 build 10122

Nowy build Windowsa 10 to kolejne poprawki w menu Start. Wyciągnięto na wierzch kolejne polecenia, zmodyfikowano ekran ustawień całego panelu oraz poprawiono błędy. usprawniony został też sposób działania trybu Continuum. Teraz przełączanie między trybem PC i desktopem ma się odbywać znacznie płynniej.  Mocno ulepszono też przeglądarkę Edge, która w tym wydaniu otrzymała odświeżoną stronę nowej karty, tryb InPrivate oraz możliwość przypinania stron do menu Start. Usprawniono też obsługę HTML5 i CSS3. Warto zaznaczyć, że przeglądarka ciągle miewa problemy z treściami pełnoekranowymi oraz potrafi się zawiesić na kartach graficznych AMD. Spośród innych nowości warto wymienić lepsze zarządzanie domyślnymi aplikacjami, a także obsługę ekranów HDPI.

Narzędzia Webmastera Google zmieniają nazwę

Google zmienia usługę Webmaster Tools. Od teraz nosić ona będzie nazwę Search Console. Jest to prawdopodobnie jeden z ostatnich etapów trwającego od pewnego czasu procesu, w ramach którego aplikacja była sukcesywnie ulepszana przez twórców. Google tłumaczy, że nie jest już ona wyłącznie adresowana do webmasterów i taka nazwa może być myląca. Z narzędzi korzystają bowiem też marketerzy, programiści i inni użytkownicy sieci. Z tego powodu Search Console ma być tutaj bardziej odpowiednią nazwą.

Android 5.1.1 dla Nexusów

Kolejne Nexusy otrzymują Androida 5.1.1. Wczoraj ruszyła aktualizacja modeli: 4, 5 oraz 7 w wersji 3G. Jednocześnie na serwerach Google'a pojawiły się obrazy systemów w najnowszej wersji. Tym samym jedynym urządzeniem, które do tej pory nie otrzymało najnowszej wersji systemu jest Nexus 6. Niewykluczone, że wynika to z problemów jakie w USA wywołał Project Fi. Użytkownicy narzekali na brak możliwości korzystania z aplikacji TalkBack. Android 5.1.1 jest przede wszystkim wydaniem skupiającym się na poprawkach i ulepszeniach. Po instalacji system ma działać bardziej stabilnie i niezawodnie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu