Telekomy

Józef Młynarczyk twarzą sieci komórkowej Otvarta. Otvarta rozpoczyna nowy rozdział wśród operatorów wirtualnych

GU
Grzegorz Ułan
19

Do tej pory trudno było spotkać się z jakąś agresywną i dużą kampanią reklamową wśród operatorów wirtualnych, były to raczej proste formy reklamowe w sieci, a bazę użytkowników rozbudowywano przez system poleceń czy marketing szeptany. Otvarta to stosunkowo nowy operator wirtualny, który działa na nadajnikach Plusa od marca tego roku, a już wystartowali z kampanią reklamową ze znaną twarzą.

Wybór tej twarzy nie jest chyba przypadkowy, w związku z odbywającym się mundialem i grupą docelową oferty, padło na Józefa Młynarczyka. Przekaz jest jednoznaczny, osoby starsze również potrzebują kontaktu z bliskimi, a do tego idealnie nadawać się ma ich zróżnicowana oferta. Sprawdźmy więc, co tam mają w zanadrzu przygotowane.

Oferta na abonament komórkowy w Otvarta

Otvarta ma w swojej ofercie plany z zobowiązaniem na 24 miesiące oraz krótkoterminową umową, którą w każdej chwili można rozwiązać. W najtańszym planie za 7,99 zł mamy w pakiecie nielimitowane rozmowy w sieci, 60 minut na połączenia do wszystkich sieci komórkowych i na numery stacjonarne oraz pakiet transferu danych 300 MB. Dokupić tu możemy również pakiet SMS-ów (50 SMS-ów za 3,50 zł/100 SMS-ów - 6,00 zł/SMS-y bez limitu 9,90 zł). Za 6 zł więcej, czyli za 13,99 zł dochodzą nam nielimitowane rozmowy do wszystkich i 2 GB transferu danych, a za kolejne 4 zł również pakiet nielimitowanych SMS-ów i 6 GB transferu danych.

To w przypadku taryf bez długoterminowej umowy, przy zobowiązaniu na 24 miesiące dostępne są dwie droższe opcje. Pierwsza za 24,99 z rozmowami do wszystkich bez limitu, SMS-y dodatkowo płatne i 2 GB transferu danych. W drugiej, za 28,99 zł dochodzą nielimitowane SMS-y oraz 6 GB transferu danych.

Czym się różnią te plany od siebie? Roamingiem według zasady RLAH w UE, który dostępny jest tylko w taryfach z zobowiązaniem na 24 miesiące. W tańszych opcjach mamy tylko dostępny pakiet wakacyjny za 10 zł, z którego można skorzystać dwa razy w roku. Po jego aktywacji przez dwa tygodnie można korzystać z 500 minut rozmów lub SMS-ów na terenie państw Unii Europejskiej, Norwegii, Lichtensteinu i Islandii.

Oferta na internet mobilny w Otvarta

Otvarta ma też osobną ofertę na internet mobilny, również w dwóch wersjach, a mianowicie z dynamicznym IP oraz ze stałym IP (prywatnym lub publicznym).

W przypadku dynamicznego IP, mamy do wyboru pakiet za 14,99zł miesięcznie z 5 GB transferu danych oraz za 19,99 zł z 10 GB transferu danych. Droższy o 10 zł plan za 29,99 zł ma już 30 GB i istnieje w nim możliwość dokupienia transferu danych 100 GB w nocy za 3,99 zł. Najdroższy plan za 39,99 zł to 100 GB do wykorzystania w dzień i 200 GB w nocy.

Oferta ze stałym numerem IP jest tożsama, jeśli chodzi o paczki danych, ale droższa w poszczególnych planach. Za 5 GB zapłacimy 20,99 zł, za 10 GB 25,99 zł, za 30 GB 35,99 zł oraz za 100 GB w dnień i 200 GB w nocy 44,99 zł. Obydwie opcje, dynamiczne IP i stałe IP, nie wymagają podpisywania długoterminowych umów.

Oferta Otvarta wydaje się ciekawa rzeczywiście dla starszej grupy odbiorców, zwłaszcza ten najtańszy plan za 7,99 zł. Osoby starsze nie potrzebują wykonywać aż tylu połączeń przez telefon, a raczej dzwoni się do nich, więc za minimalną opłatą mają taką możliwość i co najważniejsze nie mają obowiązku podpisywania długich umów. Wystarczy im dokupić jakiś tani telefon z dużymi przyciskami i mogą zacząć korzystać bez zbędnych komplikacji.

Źródło: Wirtualnemedia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu