54

Jeżeli tak ma wyglądać HTC One M9 to poproszę od razu dwa!

Przygotowywanie i publikowanie grafik koncepcyjnych, na których autorzy przedstawiają swoje oczekiwania oraz wyobrażenia dotyczące nadchodzących produktów stało się fajnym zwyczajem. Nie wszystkie projekty są godne uwagi, ale niektóre dosłownie zwalają z nóg. Do takich zalicza się między innymi pomysł Fabrizio D’Onofrio na to, jak mógłby wyglądać HTC One M9. HTC One (M8) zadebiutował 6 miesięcy temu. […]

Przygotowywanie i publikowanie grafik koncepcyjnych, na których autorzy przedstawiają swoje oczekiwania oraz wyobrażenia dotyczące nadchodzących produktów stało się fajnym zwyczajem. Nie wszystkie projekty są godne uwagi, ale niektóre dosłownie zwalają z nóg. Do takich zalicza się między innymi pomysł Fabrizio D’Onofrio na to, jak mógłby wyglądać HTC One M9.

HTC One (M8) zadebiutował 6 miesięcy temu. Nie ulega wątpliwości, że Tajwańczycy pracują już nad jego następcą. Zanim jednak poznamy jakiekolwiek szczegóły, upłynie zapewne trochę wody w Wiśle. Jeżeli mógłbym wpłynąć w jakikolwiek sposób na to, jak ma wyglądać i co posiadać kolejny smartfon z logo HTC, to chciałbym, żeby był dokładnie taki, jakim przedstawił go Fabrizio D’Onofrio.

3 2

Koncept przez niego zaproponowany jest niesamowity. Wykonana z jednego kawałka aluminium obudowa jest uzupełniona tytanową ramką otaczającą wyświetlacz wykonany z szafirowego szkła. Całość ma zaledwie 7 mm grubości i jest przy tym szalenie minimalistyczna, a przez co również elegancka. Poezja.

5

Autor przygotował również specyfikację nowego urządzenia. HTC One M9 miałby posiadać wyświetlacz IPS o rozdzielczości 2560 x 1440 px. Na jego pokładzie pracować ma 64-bitowy Snapdragon 810 wspierany przez 3 GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkownika oddane miałoby zostać 32, 64 lub 128 GB pamięci. Wszystko to dopełniłyby dwie kamery z tyłu: główna z matrycą 12 Ultrapikseli oraz dodatkowa 5 Mpix (obie z optyczną stabilizacją obrazu). Z przodu natomiast znaleźlibyśmy aparat 5,1 Mpix. Nie można też zapomnieć o baterii 3500 mAh oraz głośnikach na froncie obudowy (tradycyjnie) wspieranych technologią BoomSound+.

7 6

Mam nadzieję, ze ktoś z HTC widział grafiki autorstwa D’Onofrio i wywarły one na nim równie duże wrażenie. Kto wie, być może faktycznie staną się one inspiracją podczas projektowania kolejnego urządzenia. Życzyłbym sobie tego, bo pomysł jest zachwycający.