HTC

HTC zaprasza na event 8 października. Co pokaże?

Jakub Szczęsny
HTC zaprasza na event 8 października. Co pokaże?
3

Portal CNET podaje, że w dniu wczorajszym otrzymał on od HTC zaproszenie na nieco tajemnicze wydarzenie, które datowane jest na 8 października. Materiał przesłany przez Tajwańczyków sugeruje, że będziemy mieć do czynienia z konferencją, która skupi się na pewnych aspektach fotograficznych działalnoś...

Portal CNET podaje, że w dniu wczorajszym otrzymał on od HTC zaproszenie na nieco tajemnicze wydarzenie, które datowane jest na 8 października. Materiał przesłany przez Tajwańczyków sugeruje, że będziemy mieć do czynienia z konferencją, która skupi się na pewnych aspektach fotograficznych działalności firmy i zapewne chodzi tutaj o urządzenie, które będzie okraszone w nową technologię wspomagającą robienie zdjęć urządzeniem mobilnym.

Tytuł wydarzenia - Double Exposure sugeruje, że HTC może eksperymentować z podwójną ekspozycją w urządzeniach mobilnych. W tym wypadku otrzymamy możliwość nałożenia na siebie dwóch lub więcej obrazów na siebie, co może nieco uatrakcyjnić paletę ciekawych funkcji fotograficznych w urządzeniach HTC. O nowościach od Tajwańczyków pisałem tutaj, zahaczając o tematykę HTC One M8 for Windows.

HTC próbuje walczyć z Nokią na polu fotograficznych smartfonów - od pewnego czasu także i w Windows Phone. Model HTC One M8 dodaje nieco funkcji do lubianego przez fotograficzne smartfony (Microsoftu) systemu, jednak wszyscy dobrze wiemy, że do aparatów PureView z optyką ZEISS, technologia Ultrapikseli raczej nie ma startu.

Wiadomo także, iż HTC pracuje nad 8 lub 9-calowym tabletem wraz z Google. Niektóre media wiążą to wydarzenie właśnie z tym urządzeniem - nie bez powodu, bo pojawiły się plotki, że HTC T1 (Nexus 8 lub 9) zostanie zaprezentowany właśnie gdzieś w październiku, a niektóre przecieki mówią o dacie w okolicach... właśnie 8 października. Może być także i tak, że przez @upleaks na Twitterze zostały źle połączone pewne fakty i to, co wydawało się być datą premiery owocu współpracy Google i HTC, jest jednak zarezerwowane dla wspomnianej wyżej konferencji.

Cokolwiek to nie będzie, będziemy Was informować na bieżąco, także i przed ową konferencją - mam wrażenie, że kilka informacji na temat tego wydarzenia, a także i wspomnianego tabletu na pewno wycieknie i będzie można to w jakiś sposób połączyć.

Grafika: Phonedog.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu