HTC

HTC powalczy z Microsoftem na polu aparatofonów z Windows Phone

Jakub Szczęsny
HTC powalczy z Microsoftem na polu aparatofonów z Windows Phone
32

Jak wspomniałem już chociażby w tym wpisie, HTC One M8 for Windows raczej nie będzie w stanie zagrozić flagowcowi Nokii na rynku urządzeń z Windows Phone. Niosący się za HTC niemały smrodek po ostatnim pożarze wywołanym przez niezbyt jasną politykę aktualizacyjną tajwańskiej firmy z pewnością nie za...

Jak wspomniałem już chociażby w tym wpisie, HTC One M8 for Windows raczej nie będzie w stanie zagrozić flagowcowi Nokii na rynku urządzeń z Windows Phone. Niosący się za HTC niemały smrodek po ostatnim pożarze wywołanym przez niezbyt jasną politykę aktualizacyjną tajwańskiej firmy z pewnością nie zachęcił entuzjastów platformy Microsoftu do zwrócenia uwagi na kolejne urządzenia sygnowane tym logo z systemem operacyjnym Windows Phone. Trzeba jednak przyznać, że HTC ma do zaoferowania ciekawą wartość dodaną w swoim sprzęcie opartym na mobilnych okienkach z Redmond.

HTC One M8 for Windows to prawdziwy flagowiec z Windows Phone 8.1 Szczegółowa specyfikacja jest już znana i zostaje ona dokładnie taka sama, jak w przypadku słuchawki z Androidem. To samo tyczy się aparatu fotograficznego - z tą jednak różnicą, iż zostanie on okraszony dodatkami zaszytymi w ekskluzywnym dla tego modelu oprogramowaniu. Pierwszą z nowości jest fakt większego wykorzystania możliwości platformy Microsoftu, jeśli chodzi o kręcenie filmów. One M8 for Windows Phone bowiem pozwoli na nagrywanie wideo w rozdzielczości Full HD przy 60 klatkach na sekundę. Nie będzie także problemu z nagraniem filmu w trybie slow motion. Tutaj HTC macha do chociażby do Apple, które w modelu 5S zaimplementowało możliwość użycia tej funkcji podczas kręcenia filmu.

Zdjęcia panoramiczne może nie są czymś szczególnie nowym, jednak HTC zarzeka się, iż zrobienie takiego ujęcia ma być odtąd dużo prostsze, a oprogramowanie odpowiedzialne za sklejenie kilku zdjęć ma być jeszcze dokładniejsze. I rzeczywiście, na poniższej grafice wygląda to naprawdę dobrze, jednak warto odrobinę poczekać z ostateczną oceną na szersze oceny użytkowników - tutaj jedynie wierzymy HTC na słowo. Fajnie wygląda natomiast zastosowanie opcji robienia fotografii podczas kręcenia filmu. W tym wypadku mamy do czynienia z innowacją w świecie Windows Phone. Android potrafił to już dawno - jako pierwszy z tą funkcją do świata mobilnych okienek wchodzi HTC.

HTC wie, że walka z Lumią 930 może być trudna - marka należąca obecnie do Microsoftu jest bardzo silna na rynku urządzeń opartych na Windows Phone. Wiemy też, że aparat zastosowany w HTC One M8 mimo zastosowania innowacyjnej technologii ultrapikseli, ostatecznie przegrywał batalie z technologią PureView. Czy nowe funkcje fotograficzne dadzą HTC choć odrobinę szansy na równą walkę z flagowcem Microsoftu? Nie wydaje mi się, chociaż za HTC przemawiają mocne argumenty - większa bateria oraz możliwość rozszerzenia pamięci urządzenia. Rynek jednak niejednokrotnie pokazał już, że w świecie technologii mobilnych nie zawsze wygrywa "lepszy". Przeważnie wygrywa ciekawszy, a w obecnych realiach, to Lumia cieszy się większym zainteresowaniem od serii Windows Phone'ów HTC. Zwłaszcza, że Tajwańczycy zaliczyli ostatnio niemałą wizerunkową wpadkę.

Grafika: 1, 2, 3

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

HTCWindows Phone