Felietony

Jeżeli chodzi o płatności to Allegro ciężko cokolwiek zarzucić

Konrad Kozłowski
Jeżeli chodzi o płatności to Allegro ciężko cokolwiek zarzucić
22

Możecie się zdziwić, ale należę do grona w pełni zadowolonych użytkowników Allegro. Zakupów dokonuję tam bardzo często, a przedmikołajkowa i przedświąteczna gorączka tylko potwierdzają moją dobrą, a wręcz rewelacyjną opinię o funkcji Płacę z Allegro (dziś PayU). To jedna z niewielu, w pełni przemyśl...

Możecie się zdziwić, ale należę do grona w pełni zadowolonych użytkowników Allegro. Zakupów dokonuję tam bardzo często, a przedmikołajkowa i przedświąteczna gorączka tylko potwierdzają moją dobrą, a wręcz rewelacyjną opinię o funkcji Płacę z Allegro (dziś PayU). To jedna z niewielu, w pełni przemyślanych i naprawdę dobrych decyzji portalu.

Zmianom i nowościom Allegro przyglądaliśmy się już wielokrotnie - informowaliśmy Was między innymi o utworzeniu Strefy Marek, udostępnieniu wtyczki do przeglądarek internetowych, czyli Asystenta Allegro oraz sklepie z e-bookami i nadchodzącej nowej odsłonie serwisu aukcyjnego. Nie wszystkie jednak decyzje okazały się sukcesem choć w niewielkim stopniu i choć samo Allegro chyba nie udostępniło danych na temat ilości użytkowników korzystających z pluginu do przeglądarki czy klientów Strefy Marek, to z moich obserwacji wynika, że te nowości hitami nie były.

Całkiem odmienne zdanie mam na temat wprowadzonej funkcji Płacę z Allegro we współpracy z Payback i systemem PayU. Dlaczego dopiero dzisiaj o tym piszę? Dzisiejsze Mikołajki oraz nadchodzący okres świąteczny to czas zakupów, coraz częściej w Internecie. Na przekór dość ogólnemu przekonaniu, że na Allegro sprzedają tylko oszuści, a każda aukcja to przekręt, do Allegro wracam regularnie i zakupy kończę w pełni zadowolony. W całym tym zamieszaniu, możliwość zapłaty przez Allegro uprościła cały proces zakupów do granic możliwości.

Początki Płacę z Allegro były dość trudne - większość sprzedawców zwyczajnie nie ufała jeszcze nowemu systemowi płatności i preferowała płatność poprzez bezpośredni przelew na konto. Nieco później, konta zadeklarowane jako sklepy uległy wymaganiom klientów, by taki sposób płatności był możliwy - dzięki niemu, Allegro będąc pośrednikiem mogło potwierdzić wpłynięcie naszego przelewu, a sprzedawca otrzymywał go w ciągu kilkunastu minut i mógł nadać przesyłkę.

Na przestrzeni kilku ostatnich dni dokonałem ponad 10 zakupów na Allegro - za każdym razem dokonywałem płatności poprzez PayU i właśnie dzięki temu paczki wysyłane były jeszcze tego samego dnia, by na drugi dzień dotrzeć do mnie. Wielce prawdopodobne jest, że gdybym zapłacił za przedmioty tradycyjnym przelewem, część z nich nie zostałaby tak szybko wysłana.

Niezwykle ważna też jest łatwość z jaką dokonujemy płatności - wystarczy wybrać aukcję za którą chcemy zapłacić, wybrać sposób wysyłki, potwierdzić przelew i gotowe. Żadnego kopiowania numeru konta i drżenia czy przypadkiem nie popełniliśmy błędu w podanych danych. Co ważne, nie ma problemów z płatnościami zbiorczymi -

Na początku roku Allegro zadebiutuje z nowym wyglądem - może to nie koniec niespodzianek i zaskoczy nas również innymi nowościami.

Źródło grafiki: Allegro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu