Felietony

Fora dyskusyjne na Google Plus!

Grzegorz Ułan
Fora dyskusyjne na Google Plus!
3

Tego chyba nikt się nie spodziewał wśród dostępnych funkcji na Google Plus. Po przejęciu serwisu Aardvark sam zastanawiałem się nad rolą twórców tego projektu w pracach nad nowymi funkcjami w G+. Podejrzewałem, że będzie to coś na kształt serwisu Q&A. Google tymczasem wprowadził po prostu fora...


Tego chyba nikt się nie spodziewał wśród dostępnych funkcji na Google Plus. Po przejęciu serwisu Aardvark sam zastanawiałem się nad rolą twórców tego projektu w pracach nad nowymi funkcjami w G+. Podejrzewałem, że będzie to coś na kształt serwisu Q&A.

Google tymczasem wprowadził po prostu fora dyskusyjne, no nie do końca, ale zasada działania zbliżona. Funkcja będzie nosić nazwę Communities (Wspólnoty, Społeczności?). Podzielona będzie na kategorie tematyczne, a poszczególne wspólnoty na podkategorie. Będą one zupełnie oddzielone od naszych profili czy stron firmowych. Funkcjonować będą mogły jako prywatne lub publiczne, dostępne w wyszukiwarce serwisu.


http://youtu.be/lpUDWCSRQIU

Jak dla mnie, to chyba jedno z najbardziej trafionych pomysłów Google odnośnie swojej sieci społecznościowej. Z pewnością będę korzystał i założę przynajmniej jedną taką Grupę w tematyce technologicznej.

Informację o nowej funkcji w Google Plus podał przed chwilą TechCrunch. Zawarty w tym artykule link do ogłoszenia Google, jest w tej chwili nieaktywny, ale film autorstwa Google działa, więc za niedługo powinna być oficjalna informacja dostępna i pierwsze konta, już dziś, zobaczą u siebie nową zakładkę z nowa usługą.

Aktualizacja - Oficjalna informacja Google

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu