42

Allegro uruchomiło sklep z ebookami! To dobry początek?

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami (kto czytał fragment wywiadu z CEO Allegro ten wie o co chodzi) Allegro uruchamia dzisiaj sklep z ebookami. Jest to o ile się nie mylę pierwszy produkt tego typu od tej firmy (sprzedaż produktów cyfrowych). Czy możemy spodziewać się kolejnych? Moim zdaniem jeśli tylko to wypali to na pewno. Jeśli chodzi […]

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami (kto czytał fragment wywiadu z CEO Allegro ten wie o co chodzi) Allegro uruchamia dzisiaj sklep z ebookami. Jest to o ile się nie mylę pierwszy produkt tego typu od tej firmy (sprzedaż produktów cyfrowych). Czy możemy spodziewać się kolejnych? Moim zdaniem jeśli tylko to wypali to na pewno.

Jeśli chodzi o samą platformę to jest ona zintegrowana z Allegro czyli użytkownik może zalogować się za pomocą swojego login i hasła do serwisu aukcyjnego. Płatności obsługiwane są oczywiście przez PayU. Jest też ciekawe rozwiązanie jeśli chodzi o płatności przez apliakcję na Androida:

Dodatkowo na aplikacji działającej na Androidzie uruchomiliśmy innowacyjną usługę
płatniczą, która bazuje na modelu postpaid. Oznacza to, że klienci będą mogli pobierać książkę,
a należność za nią zostanie dopisana się do bilansu konta Allegro. Oczywiście z czasem będziemy
wprowadzać usługę na kolejne systemy

Natomiast chyba największą niespodzianką jest przygotowany zestaw aplikacji mobilnych, czytelników i PC:

Raz zakupionego ebooka przeczytasz na dowolnym urządzeniu: Kindlu lub innym e-czytniku, tablecie i smartfonie z Androidem, iPadzie, iPhonie oraz komputerze. Za książkę kupioną na komputerze zapłacisz szybkim przelewem internetowym, natomiast kupując przez Androida, zapłacisz naszym hitem mobilnym.

Dodatkowo pomyślano też o synchronizacji pomiędzy urządzeniami, na których będziemy czytać książki. Oznacza to, że można zacząć czytać ebooka na smartfonie, a kiedy następnym razem otworzymy go na swoim tablecie, wyświetli się ta strona, na której ostatnio skończyliśmy. Aplikacja daje również możliwość tworzenia zakładek itp.

Jeśli chodzi o pozycje, wydawców i ceny to na chwilę obecną za wcześnie jest chyba aby oceniać ten element serwisu. Widziałem kilka ciekawych tytułów natomiast trudno mi się na szybko odnieść do poziomu cen.