Startups

Jeździsz na rowerze lub motocyklu? CycleAT stworzono z myślą o Tobie

Tomasz Krela
Jeździsz na rowerze lub motocyklu? CycleAT stworzono z myślą o Tobie
24

Tym razem w serwisie Kicstarter pojawił się projekt, stworzony z myślą o osobach, poruszających się na dwóch kółkach. Rowerzyści oraz motocykliści będą mogli, dzięki CycleAT, zadbać o swoje bezpieczeństwo, a Ci ostatni mają skutecznie zmniejszyć apetyt ich silników na paliwo. Inteligentny wentyl ora...

Tym razem w serwisie Kicstarter pojawił się projekt, stworzony z myślą o osobach, poruszających się na dwóch kółkach. Rowerzyści oraz motocykliści będą mogli, dzięki CycleAT, zadbać o swoje bezpieczeństwo, a Ci ostatni mają skutecznie zmniejszyć apetyt ich silników na paliwo. Inteligentny wentyl oraz aplikacja mobilna.

Zapewne wiele osób ze zdziwieniem odbierze informację o inteligentnym wentylu, który mogą używać zarówno rowerzyści, jak i motocykliści. Obydwie grupy użytkowników dróg mają znaleźć w tym projekcie, stworzonym przez pracownika Tesla Motors, coś dla siebie.

Po pierwsze to niewielkie urządzenie komunikuje się ze smartfonem poprzez łączność Bluetooth. To za jej pośrednictwem do aplikacje trafi garść statystyk przydatnych podczas korzystania z jednośladów. CycleAT nakręcamy na wentyl w naszym kole. Niezależnie, czy używamy opony bezdętkowej, czy dętkowej w jej środku znajduje się najczęściej powietrze. To właśnie na temat kondycji naszych opon CycleAT ma dostarczać informacji, które mają wpływać nie tylko na oszczędność, ale także na bezpieczeństwo na drodze.

CycleAT zbierze dane na temat ciśnienia powietrza w oponie roweru lub motocykla. Dodatkowo uzyskamy informacje o temperaturze, prędkości, z jaką podróżujemy. Dodatkowo przy pomocy dedykowanej aplikacji mobilnej możemy również włączyć zapisywanie trasy, po jakiej podróżowaliśmy. Zapewne zachodzicie w głowę, po co używać tak skomplikowanego i naszpikowanego zdobyczami nowych technologii wentyla.

Zbyt niskie ciśnienie w oponach, nie tylko powoduje większe opory toczenia, a co za tym idzie większe zużycie paliwa, ale także wytwarza znacznie większe ilości ciepła. Wbrew pozorom to bardzo niebezpieczne zjawisko. Wytworzone w ten sposób ciepło powoduje szybsze zużywanie się opon, a także może je uszkodzić. Konsekwencje wybuchu opony przy wysokiej prędkości mogą być bardzo różne.

Dlatego też David Kalinowski postanowił stworzyć urządzenie, które stale będzie monitorowało najważniejsze dane, dotyczące czynników, wpływających nie tylko na nasz komfort podróżowania, koszty, ale także na bezpieczeństwo. Nie ulega wątpliwości, że dzięki temu mamy mieć jeszcze większą kontrolę nad naszym pojazdem. Niestety, jak w przypadku wielu tego typu projektów, cena takiego nowego urządzenia nie jest zbyt przystępna i zaczyna się od 139 dolarów w serwisie finansowania społecznościowego Kickstarter. Natomiast sklepowa cena, przewidziana przez twórce CycleAT, to aż 199 dolarów. To całkiem spora suma, z drugiej strony bezpieczeństwo na drodze jest bezcenne. Mamy już nawet inteligentny wentyl w kole, teraz czekam na inteligentne lusterko motocyklowe ;).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu