Telekomy

Jednak nie tylko abonamenty. 5G Plusa również dla klientów oferty na kartę

Grzegorz Ułan
31

Początkowo nasi operatorzy infrastrukturalni oferowali 5G na swoich nadajnikach tylko klientom abonamentowym. Jako pierwszy wyłamał się Play i zaoferował klientom oferty na kartę dostęp do 5G, teraz dołącza do tego operatora Plus.

Play udostępnił nową technologię 5G w ofercie na kartę pod koniec czerwca, mogą z niego korzystać klienci pakietu cyklicznego Play Solo XL za 35 zł miesięcznie.

W Plusie obyło się bez podwyżki i z dostępu do 5G skorzystają klienci pakietów oferty na kartę w dotychczasowych cenach:

  • rozmowy oraz SMS-y i MMS-y bez limitu i 30 GB Internetu (pakiet 15 GB oraz dodatkowe 15 GB jako bonus za doładowanie) za 30 zł
  • rozmowy oraz SMS-y i MMS-y bez limitu i 10 GB Internetu (jako bonus za doładowanie) za 25 zł
  • rozmowy bez limitu i 4 GB Internetu (jako bonus za doładowanie) za 20 zł.

Dodatkowo, aby móc w pełni sprawdzić możliwości 5G w ofercie na kartę, klienci Plusa będą mogli aktywować sobie pakiet 60 GB, podzielony na 20 GB przyznawane automatycznie co 30 dni przez 3 miesiące w cenie 15 zł.

Aktualnie w zasięgu 5G Plusa znajduje się 900 tys. mieszkańców Warszawy, Gdańska, Katowic, Łodzi, Poznania, Szczecina oraz Wrocławia. Dodatkowo Plus do końca roku udostępni swoje 5G w większości aglomeracji warszawskiej, rozbudowa ta ma zakończyć się w pierwszych miesiącach 2021 roku, co powiększy zasięg 5G do 3 mln osób.

Oczywiście, aby skorzystać z 5G Plusa trzeba być w posiadaniu smartfona lub routera obsługującego technologię 5G na częstotliwości 2,6 GHz TDD. Na tę chwilę dostępne są w sprzedaży następujące urządzenia spełniające to wymaganie - Huawei P40 128GB, HUAWEI P40 Lite 5G DS, Huawei P40 PRO 256GB, Huawei Mate XS 512GB, Motorola razr 5G, Motorola Edge, Motorola Moto g 5G plus DS, Samsung Galaxy S20 FE 5G, Samsung Galaxy A51 5G oraz ZTE Axon 11 5G oraz dwa routery - HUAWEI 5G CPE Pro 2, ZTE MC801.

Źródło: Plus.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu