Polska

JedenSlad - miejska sieć skuterów elektrycznych startuje w majówkę w Warszawie

GU
Grzegorz Ułan
20

To już druga po Blinkee sieć, która będzie udostępniała skutery elektryczne warszawiakom. Skutery to spore udogodnienie, zwłaszcza w godzinach szczytu, kiedy to będą pozwalały szybko przemieścić się w Warszawie z pominięciem korków. JedenSlad startuje z bazą 150 skuterów, cena za wypożyczenie to 69 groszy za minutę. Zasięg takiego skutera to 60 km, natomiast prędkość jaką mogą rozwinąć to 45 km na godzinę.

Wypożyczenie skutera odbywać się będzie przy pomocy aplikacji mobilnej. W aplikacji sprawdzimy dostępność skuterów na terenie miasta, zarezerwujemy (na max. 15 minut, to czas na dotarcie do wybranego pojazdu), sprawdzimy też stan naładowania baterii oraz aktualny zasięg, no i odblokujemy do jazdy.

Każdy skuter posiada pakiet ubezpieczeń OC, AC oraz NNW. Cena wypożyczenia to 69 groszy za minutę, z tym że pierwsze 2 minuty są gratis, dzięki czemu możemy spokojnie przygotować się do jazdy, założyć kask i ruszyć w trasę. Dodatkowo będzie też możliwość zapauzowania pojazdu, na przykład, gdy zatrzymamy się w celu zrobienia zakupów, w tym czasie naliczane będzie tylko 10 groszy za minutę. Skuter wyposażony jest również w port USB, dzięki czemu będzie można w czasie wypożyczenia podładować smartfona.

Płatności możemy dokonać poprzez aplikację, kwota będzie pobierana z wcześniej zasilonego konta (początkowo wymagane jest zasilenie go kwotą 49 zł), bądź z poziomu podpiętej karty płatniczej. W przyszłości mają być dostępne różne pakiety cenowe, obniżające koszt wypożyczenia, ale na razie nie zdradzają ich szczegółów. Dla przypomnienia w przypadku Blinkee, po przekroczeniu 100 minut, licznik kosztów się zatrzymuje, czyli za cały dzień wypożyczenia zapłacimy maksymalnie 69 zł.

Zasięg można już sprawdzić na udostępnionej mapie na ich profilu na Facebooku.

https://www.facebook.com/jedensladpl/photos/a.272637583132993.1073741828.226642851065800/329698027426948/

Strona JedenSlad powinna być na dniach uruchomiona, na razie jest tylko zaślepka z możliwością zapisania się do newslettera.

Źródło: WawaLove.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

warszawa