41

Blinkee – w Warszawie wystartowała wypożyczalnia skuterów elektrycznych

To pierwsza taka sieć wypożyczalni w Polsce, została uruchomiona dziś rano w Warszawie. Można powiedzieć, że Warszawa ma już komplet możliwości na podróżowanie po mieście. Od kilku lat z powodzeniem działa wypożyczalnia rowerów Veturilo, ostatnio rozwija się sieć wypożyczalni samochodów 4Mobility, brakowało jeszcze skuterów, do szybkiego przemieszczania się, zwłaszcza w godzinach szczytu.

Aby skorzystać z wypożyczalni, wystarczy zarejestrować się na stronie Blinkee (wymgany skan prawa jazdy), zasilić konto kwotą minimum 10 zł i poczekać na potwierdzenie rejestracji.

Startujemy jutro – 8.03. ✌To taka "prapremiera". Budzimy się powoli, jak nasza wiosna. ✿8.03. zaczynamy od…

Opublikowany przez Blinkee – pierwsza sieć skuterów elektrycznych w Polsce na 7 marzec 2017

Z chwilą otrzymania autoryzacji można już wyszukiwać na ich mapie dostępne pojazdy i wypożyczać.

Podobnie jak w przypadku 4Mobility, skuter możemy odstawić w dowolnym miejscu w zaznaczonej na mapie strefie:

Jeśli chodzi o ceny – zapłacimy 0,69 zł za minutę wypożyczenia (studenci 10 groszy taniej). W przypadku, gdy przekroczymy 100 minut wypożyczenia, opłaty przestają być naliczane, więc za dobę zapłacimy maksymalnie 69 zł.

Warto też zaznaczyć, że w skuterze pod siedziskiem znajduje się jeden kask z wkładką higieniczną, co może jednak nie wystarczyć i może niespodobać się wielu osobom. Rozwiązaniem jest skorzystanie z własnego. Podobnie jak chcemy w dwie osoby jechać. Osobiście zupełnie nie rozumiem uruchomienia usługi bez jednoczesnego udostępnienia aplikacji mobilnej. Rezerwacja przez stronę internetową na urządzeniach mobilnych może być dość niewygodna. Niemniej cieszy, że usługa w ogóle się pojawiła i będzie rozwijana. Jeśli się spodoba mieszkańcom Warszawy systematycznie będą poszerzać strefę i liczbę skuterów.

Więcej szczegółów o wypożyczalni znajdziecie na ich stronie FAQ na Facebooku.