Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Internet

Jeden z najlepszych hostingów zdjęć w sieci teraz całkowicie darmowy

TP
Tomasz Popielarczyk
44

Imgur.com chce być serwisem, który jako pierwszy przychodzi nam do głowy, kiedy myślimy o hostingu zdjęć. W gruncie rzeczy ma wszystko, aby takim się stać. Teraz, twórcy odchodzą od kont premium, zdejmują sztuczne ograniczenia i... wprowadzają reklamy. Czyżby  model freemium nie sprawdził się? Do...

Imgur.com chce być serwisem, który jako pierwszy przychodzi nam do głowy, kiedy myślimy o hostingu zdjęć. W gruncie rzeczy ma wszystko, aby takim się stać. Teraz, twórcy odchodzą od kont premium, zdejmują sztuczne ograniczenia i... wprowadzają reklamy. Czyżby  model freemium nie sprawdził się?

Dotąd na Imgur funkcjonowały dwa rodzaje kont. Bezpłatnie mogliśmy przechowywać tutaj maksymalnie 225 obrazków, a przy tym nie mieliśmy dostępu do bardziej zaawansowanych funkcji. Teraz ulegnie to zmianie. Konta premium, za które trzeba było płacić 23 dol. rocznie (lub 3 dol. miesięcznie), odchodzą w niepamięć. Wszyscy użytkownicy będą mogli natomiast cieszyć się pełnym zasobem funkcji oraz nieograniczonymi możliwościami. Wszyscy też zobaczą reklamy. Ci natomiast, którzy w ciągu ostatnich 30 dni opłacili usługę Pro, otrzymają całkowity zwrot pieniędzy.

Pojawiły się również uniwersalne ograniczenia. Teraz obrazki przesyłane na serwery Imgur.com mogą mieć maksymalnie 5 MB rozmiaru. Nie dotyczy to plików GIF, gdzie rozmiar może sięgać nawet 200 MB. Uwolniono również panel ze statystykami i analityką, do którego teraz zaglądać może każdy.

Trzeba przyznać, że do tej pory oferta Imgur.com była konkurencja w stosunku do innych usług przechowywania plików w chmurze. Tutaj jednak skupiano się na hostingu zdjęć, a to mogło odstraszać internautów. Po skoro już płacę za Dropboksa, dlaczego miałbym jeszcze wykładać regularnie pieniądze na dodatkową usługę tylko do zdjęć. Najwyraźniej Imgur Pro z tego powodu nie cieszył się szczególnie dużą popularnością.

Imgur przez 6 lat od swojego powstania dorobił się licznej społeczności. Nie powinno zatem dziwić, że część z nich nie jest zadowolona ze zmian i rozczarowana brakiem możliwości wyłączenia reklam. Twórcy serwisu mają wziąć to pod uwagę, ale raczej nie należy się spodziewać powrotu do poprzedniego stanu rzeczy. Jest to natomiast na pewno dobra wiadomość dla tych, którzy do tej pory korzystali z bezpłatnej wersji Imgur.com - teraz otrzymali szereg nowych możliwości.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Internetzdjęcia