Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Internet

Ktoś zakopał Wykop? [prasówka]

TP
Tomasz Popielarczyk
4

Od ponad 7 godzin Wykop pozostaje offline. Cisza w kanałach społecznościowych frustruje użytkowników, ale żadnego oficjalnego komunikatu do tej pory nie podano. Czyżby jakieś porządki po ostatniej transakcji? Wykop tango down? Wykop zmaga się najwyraźniej z poważną awarią, albo czymś jeszcze g...

Od ponad 7 godzin Wykop pozostaje offline. Cisza w kanałach społecznościowych frustruje użytkowników, ale żadnego oficjalnego komunikatu do tej pory nie podano. Czyżby jakieś porządki po ostatniej transakcji?

Wykop tango down?

Wykop zmaga się najwyraźniej z poważną awarią, albo czymś jeszcze gorszym. Strona pozostaje nieaktywna od ponad 7 godzin. W eterze cisza - brak jakichkolwiek oficjalnych komunikatów od administracji. Trudno zatem się domyślić, w czym tak naprawdę rzecz. Skierowaliśmy zapytanie do supportu Wykopu, ale żadnej odpowiedzi nie udało się uzyskać.

Wykop kilka dni temu zmienił właściciela, o czym pisaliśmy w porannej prasówce. Można spekulować, że dzisiejsza awaria ma związek z jakąś przeprowadzką albo innymi pracami konserwacyjnymi. Tylko jeśli tak, to czemu nie uprzedzono wcześniej użytkowników?

AKTUALIZACJA: Dosłownie 10 minut po publikacji artykułu Wykop wrócił do żywych. Przyczyną awarii miał być atak DDOS na serwis.

Kolejna strona z torrentami ubita

Kojarzycie Kickass Torrents. Wygląda na to, że serwis jest kolejną ofiarą krucjaty wymierzonej w piratów. Od wczoraj nie jest on bowiem dostępny dla internautów na całym świecie. Wired donosi, że wynika to z blokady wszystkim domen ze słowem "Kickass" w katalogu Somali. Nie jest to pierwsza taka sytuacja, bo serwis już kilkukrotnie był zmuszany do przeprowadzki.

To samo źródło krótko potem podało, że strona jest znów dostępna, ale pod adresem z końcówką .to. Cóż, piratów nie da się tak łatwo pokonać, o czym zresztą wspominaliśmy z Pawłem we wczorajszym odcinku AntywebTV.

Mnews.tv

Mnews.tv to nowy internetowy kanał telewizyjny, który codziennie od 8:30 do 20:00 ma dostarczać treści o charakterze informacyjnym, poradnikowym, a także lifestyle'owym. Twórcy zapowiadają rozmowy z ekspertami, a także własne formaty i programy prowadzone przez znane internetowe postaci. Całość jest dystrybuowana w postaci kanału na YouTube. Wydawcą Mnews.tv jest Newsroommedia.

Spider-Man wchodzi do kinowego uniwerum Marvela

Na sam koniec nieco lżejsza informacja, która pewnie poruszy każdego geeka. W wyniku umowy Sony i Marvela, Spider-Man zostanie włączony do filmowego uniwersum tego ostatniego. A to oznacza, że zobaczymy go m.in. w Avengers. Niestety są też negatywne strony tego przedsięwzięcia, bo wiążą się one z kolejnym rebootem serii (to już trzeci raz...). Pierwszy film ze Spider-Manem w nowym wydaniu Marvel zaplanował na 28 lipca 2017 roku, przesuwając tym samym inne swoje premiery. Właścicielem praw do filmowego Człowieka Pająka w dalszym ciągu pozostaje jednak Sony.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

wykopPolskapiractwotorrenty