Telekomy

Ja+Zdrowie – nowa usługa telemedycyny w Plusie

Grzegorz Ułan
9

Operatorzy komórkowi coraz szerzej patrzą na rynek usług w Polsce i poza usługami telekomunikacyjnymi zaczynają mocniej wchodzić w inne aspekty życia swoich klientów. Trudno się temu dziwić, ogromna baza klientów, którzy nierzadko związani są z operatorem długookresowymi umowami, pozwala na łącz...

Operatorzy komórkowi coraz szerzej patrzą na rynek usług w Polsce i poza usługami telekomunikacyjnymi zaczynają mocniej wchodzić w inne aspekty życia swoich klientów.

Trudno się temu dziwić, ogromna baza klientów, którzy nierzadko związani są z operatorem długookresowymi umowami, pozwala na łączenie różnych usług, oferując je swoim klientom na korzystniejszych warunkach, niż te same "na zewnątrz". Mamy już usługi finansowe, nawet pośrednictwo w sprzedaży prądu, a dziś dostaliśmy informację o uruchomieniu nowej usługi w Plusie - Ja+Zdrowie.

To nic innego jak usługa konsultacji z lekarzem, kontakt z pielęgniarką i położną czy informacja o dyżurach i konsultacjach lekarskich, dostępna 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, poprzez aplikację mobilną.

Poprzez dedykowaną aplikację możemy połączyć się z wybranym lekarzem, korzystając z wideo czatu, rozmowy głosowej czy zwykłego tekstowego czatu. Co najważniejsze, oprócz samej rozmowy możliwe jest przesyłanie plików podczas rozmowy, dzięki czemu możemy przesłać lekarzowi, na przykład wyniki badań i uzyskać konsultacje. Wystarczy do tego zrobić zdjęcie kartce z wynikami wbudowanym aparatem.

Przeczytajmy jeszcze, co o tej współpracy mówi sam Plus, jak i partner we wdrożeniu usługi Ja+Zdrowie, firma Falck.

Marek Kubicki, dyrektor ds. rozwoju firmy Falck:

Mało kto wie, że istotna część przypadków, z którymi pacjenci zgłaszają się do lekarzy pierwszego kontaktu (lekarze rodzinni, interniści, pediatrzy) dotyczy prostych zapytań o sposób leczenia, oceny badań laboratoryjnych, bądź wskazówek dotyczących branych leków i nie wymaga osobistej wizyty u lekarza, ponieważ wystarczy zdalna porada oraz wskazówki, jak należy w danym przypadku postępować. Jako firma posiadająca ponad 100.000 pacjentów zapisanych do lekarza rodzinnego możemy to powiedzieć także w oparciu o własne doświadczenia.

Anita Kuczyńska-Parfjanowicz z Departamentu Strategii Polkomtel sp. z o.o:

Ja+Zdrowie to pierwsze tego typu rozwiązanie na polskim rynku, a zależy nam by nasi klienci mogli korzystać z najlepszych usług i najatrakcyjniejszej oferty. Dzięki współpracy z Partnerem Medycznym Falck nasi klienci nie muszą już liczyć na niesprawdzone informacje pozyskane na przypadkowych stronach internetowych, na uprzejmość lekarza po godzinach jego pracy, czy radzić się znajomych. Nie są już zdani sami na siebie, lecz w każdej chwili mogą zasięgnąć fachowej porady medycznej, co jest nie do przecenienia.

Podsumowując, każdy z klientów, który zdecyduje się na skorzystanie z nowej oferty otrzyma w pakiecie:

  • całodobowy dostęp do lekarza rodzinnego,
  • konsultacje z pielęgniarka/położną w godz. 8-22,
  • konsultacje wyników badań z lekarzem,
  • informacje o dyżurach lekarskich, nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej, dyżurujących aptekach,
  • ustalenie najkrótszej kolejki do konsultacji lub badania diagnostycznego w ramach NFZ.

Na koniec to, co najbardziej ważne, czyli opłaty. Otóż koszt usługi to 9,99 zł miesięcznie dla aktualnych abonentów Plusa oraz 4,99 zł miesięcznie w promocjach dla osób przedłużających lub zawierających nową umowę. Usługa dostępna jest od dziś w wybranych punktach sprzedaży na terenie województw mazowieckiego, śląskiego i małopolskiego.

Aplikacja mobilna dostępna w Google Play (wersja na iOS w przygotowaniu).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu