Gry

Jakie w zasadzie są różnice między poszczególnymi ustawieniami graficznymi w GTA V?

Paweł Winiarski
Jakie w zasadzie są różnice między poszczególnymi ustawieniami graficznymi w GTA V?
38

Były cyferki z benchmarka Grand Theft Auto V, warto jednak pokazać również faktyczne różnice wizualne pomiędzy poszczególnymi ustawieniami. Tak dla pewności, żebyśmy wszyscy wiedzieli co tracimy (lub czego nie tracimy) wybierając poszczególne ustawienia. Uwaga, materiał może niechcący zachęcić do wy...

Były cyferki z benchmarka Grand Theft Auto V, warto jednak pokazać również faktyczne różnice wizualne pomiędzy poszczególnymi ustawieniami. Tak dla pewności, żebyśmy wszyscy wiedzieli co tracimy (lub czego nie tracimy) wybierając poszczególne ustawienia. Uwaga, materiał może niechcący zachęcić do wydania pieniędzy na nowe komponenty komputera.

Grzesiek Marczak stwierdził wczoraj, że warto było czekać na PC-tową wersję GTA V. Podobała mu się wizualnie odsłona na konsole obecnej generacji, jednak stwierdził że granie na komputerze robi różnicę. Płynność i lepsza jakość tekstur sprawia, że w Grand Theft Auto V gra się przyjemniej niż kiedykolwiek.

Polski kanał wiliextreme przygotował świetny materiał wideo, na którym bierze się za bary z najnowszą produkcją magików z Rockstar Games. Przetestowano i pokazano praktycznie wszystko, od jakości tekstur, przez MSAA aż do okluzji otoczenia - pożerającego klatki, realistycznego cieniowania niedającego tak naprawdę żadnych wizualnych korzyści.

Żeby można było bez problemów zobaczyć różnice, zarejestrowano identyczne miejsca w grze z różnymi ustawieniami graficznymi. Materiał zarejestrowano na komputerze z procesorem i5 4670, kartą graficzną GTX 970, 8 GB RAM-u, na Windowsie 8.1.

Czy inwestowanie w najmocniejsze karty, by wyciągnąć z gry jak najwięcej korzyści wizualnych ma sens? A może niektóre rzeczy wyglądają lepiej na słabszych ustawieniach. Usiądźcie wygodnie, weźcie w dłoń kubek ciepłej kawy i oddajcie się trwającemu 10 minut seansowi.

Na mnie największe wrażenie zrobiła jakość trawy i wody na najwyższych ustawieniach. I gdybym grał na PC-cie, to podejrzewam że dla takich smaczków byłbym w stanie zainwestować pieniądze w mocniejszy sprzęt. Choć z drugiej strony wiele przedstawionych na materiale przykładów pokazuje, że największa różnica występuje miedzy ustawieniami normalnymi i wysokimi - wraz z dalszym zwiększaniem jakości zmiany nie są już tak mocno widoczne.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu