Filmy

Jakie są najlepsze filmy na sylwestra? Ranking Antyweb

Konrad Kozłowski
8

Szampańska zabawa może odnosić się do wielu scenariuszy - także do tego, w którym planujecie spędzić noc na przełomie 2018 i 2019 roku samemu lub z wieloma osobami oglądając dobre filmy. Oto proponowane przez nas filmy na sylwestra.

Die Hard - Szklana pułapka

Dla jednych to typowy świąteczny film, dla innych fantastyczna rozrywka na noc sylwestrową - jakkolwiek mogłoby to zabrzmieć. Klasyka kina akcji z Brucem Willisem, która nigdy mi się nudzi. Trochę humoru, trochę naciąganych sytuacji i amerykański gliniarz-bohater, którego kariera powinna zakończyć się na trzeciej części serii, gdy jeszcze nie budziło to takiego politowania. Tak naprawdę jest nieistotne, którą odsłonę wybierzecie - pierwszą, drugą czy trzecią - każda powinna się sprawdzić.

Filmy z serii Szklana Pułapka wypożyczysz/kupisz m. in. na Chili i w iTunes.

Harry Potter

Nie wiem, czy wśród Was znajdą się śmiałkowie gotowi na całonocny seans wszystkich ośmiu filmów, dlatego jeśli mielibyśmy wybierać najlepszą część, to w pierwszej kolejności polecę mrocznego Więźnia Azkabanu z rewelacyjną muzyką, a później wielki finał podzielony na dwa filmy, czyli Insygnia śmierci. Nie możecie się zdecydować? Włączcie od samego początku - Kamień Filozoficzny i Komnata Tajemnic to nadal niezłe filmy, a im dalej, tym lepiej tak naprawdę.

Filmy z serii Harry Potter wypożyczysz/kupisz m. in. na Chili i w iTunes.

Zobacz też: Najlepsze filmy o superbohaterach

Strażnicy Galaktyki Vol. 1 i Vol. 2

Niedawno nadrobione przez mnie produkcje ze stajni Marvela, które jako filmy rozrywkowe sprawdzą się znakomicie - ciekawe postacie, dobry humor, niezła muzyka i mnóstwo efektów specjalnych przenoszących nas w odległe i piękne galaktyki. A Strażników Galaktyki są już dwa woluminy, więc spokojnie wypełnicie nimi sporą część wieczoru. Albo poranka. Bo tacy bohaterowie jak ci tutaj, będą dobrze bawić o każdej porze dnia i nocy.

Strażnicy Galaktyki Vol. 1 obejrzysz na HBO Go, Vol. 2 na Netflix.

Wilk z Wall Street i/lub Big Short

Świat finansów od zawsze był niezłą inspiracją dla twórców, a obydwa filmy - choć dość od siebie różne - pokazują, że produkcje o pieniądzach powinny powstawać, bo nie tylko są fajną rozrywką, ale mogą też nas czegoś nauczyć. Wilk z Wall Street to popis aktorski m. in. Leonardo DiCaprio, ale jeszcze większy reżysera filmu, czyli Martina Scorsese, który na na długo, bo blisko 3 godziny, zabiera nas w świat, z którego nie chce się wracać. Big Short w widowiskowy sposób przypomina o tym, jak wyglądały podwaliny krachu finansowego z lat 2007-2008 - daje frajdę z oglądania, ale pozwala przejrzeć na oczy.

Wilka z Wall Street obejrzysz na Netflix. Big Short obejrzysz na Netflix.

Thor Ragnarok

Kolorowy, pełen akcji i zabawny - czy trzeba czegoś więcej, żeby się dobrze bawić w trakcie seansu? To już trzecia odsłona przygód Thora i bardziej niż wskazane jest nadrobienie poprzednich części, ale podejrzewam, że spora część z Was już je widziała, a skoro najnowszy film pojawił się na Netflix, to czy jest wygodniejszy sposób na powtórkę lub pierwszy pokaz w nocy na przełomie 2018 i 2019?

Thor Ragnarok obejrzysz na Netflix.

Hot Fuzz/Ostre psy

Szukacie śmiesznego filmu na sylwestra? Polski tytuł nie do końca oddaje zamiary twórców, ale Edgar Wright przygotował świetną komedię, która jest niesamowicie mało popularna w Polsce - co się stanie, gdy wyślemy idealnego policjanta z wielkiego miasta na prowincję pełną układów i układzików? Żarty sytuacyjne, liczne nawiązania do popkultury i, wbrew pozorom, intrygująca historia. Za każdym razem, gdy do niego wracam, bawi równie dobrze.

Hot Fuzz obejrzysz na Amazon Prime Video.

Baby Driver

To drugi film w zestawieniu, za którym stoi Edgar Wright, ale nie wybrałem go bez przyczyny - ten tytuł także wiele osób zignorowało, nie dając mu nawet szansy. Przygotowanie tego filmu trwało latami, o czym świadczy co najmniej kilka sekwencji, które nakręcono pod dyktando utworów muzycznych, który słyszymy w tle. Robi to piorunujące wrażenie i zdecydowanie jest to coś odświeżającego. Wiemy, że powstaje część druga Baby Drivera i mam nadzieję, że będzie źródłem takiej samej ilości frajdy, co pierwszy film.

Baby Driver obejrzysz na HBO Go.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu