Apple

Apple prezentuje listę telewizorów wspierających AirPlay

Piotr Kurek
Apple prezentuje listę telewizorów wspierających AirPlay
9

Apple zaprezentowało listę telewizorów wspierających funkcję AirPlay. Niektóre z tych modeli kupicie już dziś, a niektóre trafią do sprzedaży jeszcze w tym roku. Jaki telewizor wspiera AirPlay?

Wsparcie iTunes w telewizorach Samsung to chyba jeden z najgorętszych newsów początku roku. W końcu użytkownicy ekosystemu Apple będą mogli przeglądać treści dostarczane przez giganta technologicznego na urządzeniach innych firm, bez konieczności sięgania po dość drogą, jak na polskie warunki, przystawkę Apple TV. Do zeszłorocznych, tegorocznych i przyszłych telewizorów Samsung trafi także AirPlay 2. Technologia Apple pozwala na strumieniowanie treści audio i wideo z urządzeń z zainstalowanym systemem iOS lub macOS na głośnik Home Pod, Apple TV i inne kompatybilne urządzenia, w tym telewizory — nie tylko od Samsung.

Zobacz też: iTunes na telewizorach Samsunga! Z takimi partnerami mogą nie mieć konkurencji na polskim rynku

Jaki telewizor wspiera AirPlay?

W chwili obecnej wiemy o 4 firmach, które potwierdziły wprowadzenie wsparcia dla AirPlay drugiej generacji. Są nimi Samsung, LG, Sony oraz Vizio. W zależności od marki i producenta będzie trzeba sięgnąć do kieszeni i kupić nowy telewizor — niekoniecznie z tego roku.

Samsung zapowiedział, że oprócz tegorocznych modeli, telewizory z serii 4, 5, 6, 7, 8 z zeszłego roku będą w stanie współpracować z AirPlay.

Podobna sytuacja będzie miała miejsce w przypadku Vizio. Firma potwierdziła, że zeszłoroczny i tegoroczny P-Series Quantum otrzyma AirPlay. Wsparcie dla urządzeń serii D, E, M i P dotyczyć będzie roku 2017, 2018 i oczywiście 2019.

Frima LG zdecydowała się na ograniczenie wsparcia wyłącznie dla tegorocznych modeli. Będą to linie LG OLED, LG NanoCell z serii SM9X i SM8X oraz LG UHD UM7X.

Sony również zamierza wspierać tylko nowe telewizory. Wsparcie AirPlay trafi do serii Z9G, A9G, X950G i X850G.

Oczywiście to tylko niektóre z modeli telewizorów, które będą wspierać AirPlay. Wkrótce możemy spodziewać się rozszerzenia listy, na której pojawią się nieco tańsze urządzenia od TCL, Panasonic, czy Toshiba. Niestety nie ma co liczyć na to, że funkcja zawita do dużo starszych telewizorów największych graczy — choć patrząc na wsparcie Vizio dla rocznika 2017, może coś się w przyszłości zmieni.

Źródło: Apple

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu