Sprzęt do grania

Te pady zamienią Twojego smartfona w przenośną konsolę do gier

Daniel Wójcik
Te pady zamienią Twojego smartfona w przenośną konsolę do gier
2

Smartfony oferują dziś topowe podzespoły umożliwiające uruchamianie wymagających gier. Najlepszym tego dowodem były tegoroczne zapowiedzi na konferencji Apple. iPhone 15 Pro doczeka się pełnych wersji takich tytułów jak Resident Evil Village, Resident Evil 4 oraz Death Stranding. Ale żeby w pełni cieszyć się nimi na ekranie smartfona, przyda się pad. I właśnie nad tym tematem chcemy się dziś pochylić.

Jaki pad do telefonu kupić? Najlepsze pady do smartfonów

Handheldy wracają, co widać chyba po popularności retrokonsolek w stylu Anbernic RG35XX, Miyo Mini oraz bardziej zaawansowanych sprzętów, takich jak Steam Deck, Logitech G Cloud albo Asus ROG. Alternatywą dla wymienionych urządzeń może być po prostu... dobry smartfon połączony ze specjalnym padem.

Zamieniamy smartfona w konsolę do gier

Współczesne smartfony to już właściwie kieszonkowe komputery wyposażone w potężne procesory i wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości, co sprawia, że są doskonałymi urządzeniami do gier. Aby jednak w pełni cieszyć się na nich grami, niezbędny jest kontroler, który pozwoli na precyzyjne i wygodne sterowanie. Nasze zestawienie skupia się na tych padach, które oferują mocowanie na smartfon. Umożliwiają one korzystanie z urządzenia w trybie handheld. To znaczy, że Twój smartfon staje się swojego rodzaju minikonsolą.

iPega PG-9083S

Cena: od 139 zł

iPega PG-9083S Red Bat to najtańszy pad do smartfona w naszym zestawieniu. Dzięki regulowanej szerokości uchwytu obsłuży urządzenia o wymiarach do 280 mm, zapewniając pełną zgodność z systemami Android i iOS. Jego szeroka kompatybilność sięga również Nintendo Switch oraz komputerów PC. Oferuje zarówno łączność bezprzewodową za pomocą Bluetooth 5.0, jak i możliwość podłączenia kabla. Ergonomiczna konstrukcja i wytrzymałe materiały zapewniają optymalny komfort podczas długotrwałych sesji, a atrakcyjna cena sprawia, że iPega PG-9083S jest dobrym wyborem, jeśli nie macie jeszcze pewności, czy takie rozwiązanie to coś dla Was.

Nanco MG-X

Cena: od 419 zł

NACON MG-X to kolejny ciekawy kontroler stworzony z myślą o graczach, którzy chcą przekształcić swój smartfon w pełnoprawną przenośną konsolę do gier. Pad jest kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami mobilnymi o przekątnej do 6,7 cala. Stworzono go na wzór kontrolera do XBoxa. Dzięki łączności Bluetooth, pojemnej baterii, oraz ergonomicznej konstrukcji oferuje satysfakcjonujące doświadczenia gamingowe na urządzeniach z systemem Android. Urządzenie oferuje tez możliwość ładowania w trakcie gry. Niestety nie połączymy go z iPhonami.

Turtle Beach Recon Atom

Cena: od 429 zł

Turtle Beach Recon Atom to najbardziej kanciasta propozycja w naszym rankingu. Taki design zdecydowanie ma coś w sobie. Ten pad, podobnie jak poprzednicy, w ciągu kilku sekund przekształci Twój smartfon w przenośną konsolę do gier. Dzięki łączności Bluetooth i wytrzymałej baterii (do 20 godzin grania), ten kontroler gwarantuje wygodne i satysfakcjonujące doświadczenia gamingowe na urządzeniach z Androidem. Niestety, podobnie jak Nanco MG-X nie jest on kompatybilny z urządzeniami od Apple. Możliwość gry w chmurze, na smartfonie i konsolach Xbox czyni go jednak idealnym towarzyszem gracza, który posiada telefon z systemem Android.

Razer Kishi V2

Cena: od 479 zł

Razer Kishi V2 to kontroler, który rewolucjonizuje rozgrywkę na smartfonach, zapewniając wyjątkową wygodę i jakość gry na konsolowym poziomie. Dzięki swojemu ergonomicznemu designowi, odpowiedniemu rozmieszczeniu przycisków i rozsuwanemu mostkowi można go precyzyjnie dopasować do różnych urządzeń mobilnych działających w oparciu o system Android. Strumieniowanie gier, personalizacja ustawień za pomocą aplikacji, oraz niskie opóźnienia dzięki łączności przez USB-C, to tylko niektóre z jego supermocy. Ten kontroler jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego, kto ceni sobie wygodę, jakość spod znaku topowej gamingowej marki Razer oraz mobilną rozrywkę na najwyższym poziomie.

Backbone One BB-02-W-S

Cena: od 589 zł

Backbone One BB-02-W-S to kontroler, który wyróżnia się na tle konkurentów białym wariantem. Jeśli Twoje konsole są właśnie w tym kolorze, na pewno docenisz komplementarność. Uniwersalne dopasowanie pozwala podłączyć pada do iPhone'a, PlayStation 4 i PlayStation 5. Kontroler został zoptymalizowany pod kątem jak najmniejszych opóźnień. Oferuje wibracje i posiada wyjście słuchawkowe. W zestawie z padem znajduje się adapter do iPhone'a 13 Pro oraz iPhone'a 13 Pro Max.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu