Motoryzacja

Jak znaleźć samochód na dużym parkingu przed centrum handlowym?

Tomasz Niechaj
Jak znaleźć samochód na dużym parkingu przed centrum handlowym?
19

Szał zakupów przedświątecznych trwa w najlepsze! W centrach handlowych mnóstwo klientów, a na parkingach równie tyle samochodów. W tym gąszczu pojazdów i w ferworze walki o najlepsze okazje łatwo zapomnieć gdzie dokładnie pozostawiło się auto. A przecież trafienie do własnego samochodu wcale nie musi być trudne – wystarczy mieć aplikację na telefon, która wskaże precyzyjnie gdzie zaparkowaliśmy. Co to za aplikacja? Skoda Connect.

Z pewnością większości z Was przytrafiło się krócej lub dłużej szukać samochodu na parkingu przy centrum handlowym. Niestety bardzo często poszczególne sektory nie są oznaczane, przez co powrót do pojazdu nie jest łatwy gdy zaparkowaliśmy nieco dalej od wejścia. Jest to tym trudniejsze, że w wychodząc z centrum handlowego najpewniej mamy całkiem sporo zakupów. Dzisiejsza technologia pozwala jednak na dokładne wskazanie lokalizacji samochodu i wręcz „zaprowadzenie” nas do niego.

Jest to możliwe dzięki temu, że nowoczesne samochody wyposażone są nie tylko w odbiorniki GPS, ale także w karty SIM, dzięki którym możliwa jest wymiana informacji przez internet. Aplikacja Skoda Connect, po sparowaniu z konkretnym egzemplarzem samochodu udostępnia jego właścicielowi dokładną lokalizację pojazdu. Precyzja jest bardzo wysoka bo wynosi 1-2 metry, czyli i tak mniej niż ma jedno miejsce parkingowe. Cały czas widzimy też w którym miejscu my jesteśmy, łatwo więc wytyczyć trasę, która dzięki Skoda Connect nie będzie tą typu „z przeszkodami”.

W aplikacji Skoda Connect możemy także sprawdzić czy zamknęliśmy auto, a także czy przypadkiem nie zostawiliśmy otwartej którejś szyby. To spokój, który w typowej sytuacji (bez aplikacji) uzyskalibyśmy dopiero po wróceniu się do samochodu i zweryfikowaniu stanu zamków.

Ale dokładna lokalizacja pojazdu przydaje się również w innej codziennej sytuacji. Parkujemy samochód na ulicy. Każdego dnia stoi on w innym miejscu, bo wiadomo – deficyt miejsc na osiedlu. Dziś to my jedziemy samochodem do pracy, ale dzień wcześniej ktoś inny z naszej rodziny był np. na zakupach. Zamiast wysłuchiwać często karkołomnych wyjaśnień i omówienia pogmatwanej ścieżki do miejsca gdzie samochód stoi, wystarczy włączyć aplikację Skoda Connect, która zaprowadzi nas do pojazdu.

Gdyby z jakiegoś powodu nie udało się znaleźć samochodu – np. przez noc spadło tyle śniegu i szkoda byłoby oczyszczać auto sąsiada – można zdalnie włączyć klakson i/lub światła. To z pewnością utwierdzi nas w przekonaniu, że stoimy przy właściwym samochodzie :)

Tego typu aplikacja przyda się również w dużej firmie, w której wielu pracowników korzysta z jednego samochodu służbowego. Parking przed biurem wielki, a samochodów wiele, z czego większość identyczna. Zamiast chodzić po parkingu i słuchać w którym aucie odryglowały się zamki, wystarczy użyć aplikacji Skoda Connect.

Oczywiście wspomniana aplikacja ma znacznie więcej funkcji. Więcej na ich temat możecie przeczytać w osobnym materiale: 5 powodów dlaczego warto mieć zdalny dostęp do samochodu.

Cena takiej wygody? Dla omawianego samochodu Skoda Karoq, usługa Care Connect, w ramach której otrzymujemy: poszerzony zakres komunikacji serwisowej, połączenia alarmowe (manualne lub automatyczne wezwanie pomocy w razie wypadku), a także zdalny dostęp do samochodu na 3 lata dzięki aplikacji Skoda Connect kosztuje 1600 zł, czyli jakieś 44,4 zł miesięcznie. W pełni akceptowalnie!

--

Artykuł powstał we współpracy z firmą Skoda.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu