Poradniki

Jak zmienić datę urodzenia na Facebooku? Oto poradnik

1

Niezależnie od tego, z jakich powodów, chcielibyście zmienić podaną wcześniej datę urodzenia na Facebooku.

Jak zmienić datę urodzenia na FB z poziomu przeglądarki internetowej?

Zmiana urodzenia na Facebooku nie jest trudna - należy wykonać kilka konkretnych kroków, aby to zrobić. Jeśli korzystacie z Facebooka w przeglądarce internetowej, należy odwiedzić swój profil - w tym celu klikamy na nasze imię i zdjęcie profilowe w prawym górnym ekranu. Po wczytaniu profilu na Facebooku, wybieramy Edytuj profil. Na podstronie po lewej stronie przechodzimy do sekcji Dane kontaktowe i podstawowe informacje.

Wtedy w kategorii Podstawowe informacje wystarczy zmienić datę urodzenia oraz rok urodzenia. Jednocześnie w tym miejscu możemy określić, kto jest w stanie zobaczyć te informacje. Rozdzielenie daty na dwie pozycje pozwala podzielić się z innymi datą urodzenia (dzień i miesiąc) bez podawania roku, więc możliwe jest ukrycie naszego wieku, ale pozostawienie daty urodzenia. W ten sposób inni otrzymają powiadomienie, gdy będziemy obchodzić urodziny. Wszystkie dokonane zmiany są od razu zapisywane.

Facebook

Jak zmienić datę urodzenia w aplikacji FB na komputerze?

Jeżeli korzystacie z desktopowej aplikacji Facebooka dla Windows 10 lub Windows 11, to również możecie zmienić datę urodzenia z jej poziomu. Kolejne kroki są dokładnie takie same, jak w przeglądarce internetowej, gdy odwiedzamy Facebook.com.

W pierwszej kolejności należy odwiedzić swój profil - w tym celu klikamy na nasze imię i zdjęcie profilowe w prawym górnym ekranu. Po wczytaniu profilu na Facebooku, wybieramy Edytuj profil. Po lewej stronie przechodzimy do sekcji Dane kontaktowe i podstawowe informacje.

Wtedy w kategorii Podstawowe informacje można zmienić datę urodzenia oraz rok urodzenia. Jednocześnie w tym miejscu możemy określić, kto jest w stanie zobaczyć te informacje. Rozdzielenie daty na dwie pozycje pozwala podzielić się z innymi datą urodzenia (dzień i miesiąc) bez podawania roku, to my zdecydujemy, co zobaczą znajomi. Tak też można szybko zmienić wiek na facebooku. Wszystkie dokonane zmiany są od razu zapisywane.

Facebook

Jak zmienić datę urodzenia na FB na telefonie?

Używając aplikacji mobilnej Facebooka dla iPhone'a lub Androida możemy zmienić datę urodzenia. W obydwu przypadkach otwieramy aplikację i przechodzimy na nasz własny profil. Tak klikamy na Edytuj profil, a w następnym widoku przewijamy na sam dół i naciskamy na Edytuj informacje profilowe. Szukamy sekcji Podstawowe informacje - to tutaj można zmienić datę urodzenia. To tu pojawi się opcja edytuj.

Klikamy na Edytuj i na następnym ekranie z listy wybieramy nową datę urodzenia i/lub rok. Przypominamy, że można też określić, kto dokładnie będzie mógł zobaczyć te informacje. Rozdzielenie daty na dwie pozycje pozwala podzielić się z innymi datą urodzenia (dzień i miesiąc) bez podawania roku. Po dokonaniu wszystkich zmian klikamy na Zapisz. Nic nie wskazuje na to, by istniał limit, jak często można zmieniać tę informację.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu