Social Media

To internet, liczą się liczby. Jak zdobywać followersów na Instagramie?

Kamil Świtalski
To internet, liczą się liczby. Jak zdobywać followersów na Instagramie?
9

Jak zdobyć followersów na Instagramie? - to pytanie którzy zadają sobie wszyscy, którzy chcieliby promować siebie lub swoje produkty w sieci. To właśnie popularność naszych kont społecznościowych buduje naszą pozycję i pozwala na efektywną promocję. Takowa pozwoli nam stworzyć pozycje i — ostatecznie — docierać do coraz szerszego grona odbiorców.

No ale właśnie: odwiecznym pytaniem jest jak zdobyć follow na Instagramie? Ścieżek jest co najmniej kilka, a już na starcie wykluczymy najgorszą z możliwych — czyli zakup setek obserwujących za kilka dolarów. Warto zdobywać followersów, którzy faktycznie będą zainteresowani treściami które tam zamieszczamy: ciekawych i zaangażowanych. "Puste" konta i nic nieznaczące lajki nie przełożą się na nasze dalsze sukcesy. Stąd w dzisiejszym poradniku skupię się jedynie na tym jak całkowicie za darmo i bez kombinowania zdobyć followersów na Instagramie.

Zobacz też: Jak zarabiać na Instagramie — wszystko co musisz wiedzieć

Instagram: jak zdobyć followersów? — wszystko co musisz wiedzieć

Wysokiej jakości treści to podstawa

Instagram to platforma skupiająca się na wizualnych aspektach — opisy nie pozostają tam bez znaczenia, ale liczy się przede wszystkim to, co tam zamieszczamy. Stąd od razu warto zaznaczyć, że liczy się przede wszystkim jakość. Użytkownicy serwisu bedą Cię chętnie oglądać, jeżeli będziesz serwować wysokiej jakości treści. Oczywiście warto też mieć jakieś sztuczki w zanadrzu, które pozwolą przyciągnąć więcej potencjalnych obserwatorów. Te różnić się będą w zależności od tego, jakie treści będziemy tam serwować. Jeżeli to profil o gotowaniu czy makijażu: warto zadbać o przewodniki, w których krok po kroku wytłumaczyć jak uzyskać efekty, które prezentujesz w swoich pracach. Jeżeli masz profil skupiający się na podróżach — to nie kończ wyłącznie na zdjęciach i filmach z podróży, przewodniki i krótki zestaw porad jest zawsze na wagę złota! W przypadku profili firmowych — warto mieć na uwadze, że platforma udostępnia im specjalne opcje. Jeżeli chcesz trafić do jak największej ilości użytkowników i szybko zdobyć followersów na Insta — pamiętaj, by Twoje konto było publiczne!

Linkowanie, wdawanie się w rozmowy, oznaczanie i ocean hashtagów

Skoro treści i ustawienia są takie jak być powinny, to czas pójść o krok dalej — zadbać o odpowiednie oznaczenia i hasztagi. Jeżeli regularnie przeglądacie treści które trafiają do serwisu, to prawdopodobnie rzuciły Wam się w oczy dziesiątki tematycznych hasztagów. Tworząc własną markę — warto wymyślić coś unikalnego, co pozwoli wszystkim użytkownikom do was łatwiej trafić. To także doskonały pomysł przy wszelkiej maści konkursach i wyzwaniach. Ale jeżeli zależy wam na promocji, to — szczególnie na początku — musicie być w serwisie naprawdę obecni. Regularnie udzielajcie się na innych profilach tematycznych: komentujcie i lajkujcie. Zapewni Wam to większą widoczność — a ostatecznie pozwoli zdobyć nowych followersów na Instagramie. Poza tym warto też dbać o oznaczenia kont zajmujących się przekazywaniem dalej najlepszych w swojej opinii treści. Te pozwolą trafić Waszym wpisom do szerszej publiczności — a kiedy się spodobają, macie szansę na szybkie zdobycie followersów na Instagramie.

Szybkie lajki i szybkie serduszka — czyli like for like, follow for follow

Jeżeli sprawdzaliście juz kiedyś jak zdobyć followersów na Instagramie — to prawdopodobnie doskonale znacie akcję #l4l i #f4f — czyli polubienie za polubienie oraz obserwowanie za obserwowanie. To popularna praktyka, która wymaga od nas zaangażowania i pozwala dość szybko nabijać wyświetlenia i zdobywać obserwujących. Problem polega jednak na tym, że... niewiele z tego będzie pożytku, jeżeli nie będą oni faktycznie zainteresowani Twoimi treściami — to trochę jak z kupowaniem "sztucznych" obserwatorów i lajków. Wszystko zależy zatem od Twoich potrzeb i ambicji.

Zdobywanie followersów na Insta jest pracochłonne, ale może się opłacić

Jeżeli zależy wam na zdobyciu naprawdę zaangażowanych followersów na Instagramie — zadanie nie będzie łatwe. Ale nadrzędną zasadą pozostaje wysoka jakość. Konkurencja jest na tyle duża, że bez wysokiej jakości treści albo dobrego pomysłu — macie marne szanse na przebicie się dalej. Oczywiście stałe metody takie jak polecanie naszego profilu przez gwiazdy Instagrama wciąż się sprawdzi — ale nie ma co liczyć na zbyt wiele, jeżeli będziemy mieć treści marnej jakości. Czy warto bawić się w zabawy #f4f i zabawy w zakup obserwujących? Cóż — to już musicie ocenić sami — bo jeżeli zależy wam wyłącznie na szybkim podbiciu statystyk za którymi nic nie idzie, to metody które mimo upływu lat są równie mocno efektywne. I, w dłuższej perspektywie, bezużyteczne.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu