Android

Jak wygodnie zarządzać albumami zdjęć w telefonie [Android]

Grzegorz Ułan
Jak wygodnie zarządzać albumami zdjęć w telefonie [Android]
13

Odkąd smartphony zawładnęły rynkiem telefonów komórkowych i stały się swoistym, osobistym centrum multimedialnym, które towarzyszy nam każdego dnia, wzrosło zapotrzebowanie na aplikacje umożliwiające zarządzanie zawartością jaką na nich przechowujemy. Jedną z najczęstszych funkcji z których korzysta...

Odkąd smartphony zawładnęły rynkiem telefonów komórkowych i stały się swoistym, osobistym centrum multimedialnym, które towarzyszy nam każdego dnia, wzrosło zapotrzebowanie na aplikacje umożliwiające zarządzanie zawartością jaką na nich przechowujemy. Jedną z najczęstszych funkcji z których korzystamy, oprócz dzwonienia, jest robienie zdjęć. Co raz lepsze aparaty w telefonach, coraz więcej zdjęć, coraz więcej serwisów, gdzie upychamy te fotografie, sprawiają, iż czasem ciężko zapanować nad nimi wszystkimi. Jeden z naszych Czytelników podesłał nam linka do aplikacji na Androida, umożliwiającym zarządzanie zdjęciami czy też całymi albumami, tych w naszych telefonach jak i tych wrzucanych na inne serwisy - JustPictures!

JustPictures obsługuje zdjęcia z naszych albumów w takich serwisach jak Facebook, Picasa, Flickr, Smugmug, Photobucket, Tumblr, Devian Art, Windows Live no i oczwiście te lokalne na naszych smartphonach.

Aplikacja segreguje nasze albumy według dodanych i autoryzowanych kont w wymienionych serwisach. Autoryzacja jest w dwóch opcjach - tryb anonimowy, pobiera tylko zdjęcia udotępniane publicznie lub pełna autoryzacja z dostępem do wszystkich zdjęć. W przypadku pojawienia się nowego zdjęcia, w którymś z serwisów, JustPictures informuje nas alertem o takim zdarzeniu.

Program charakteryzuje się mnogością opcji, ułatwiających przeglądanie naszych galerii, samego ich wyglądu jak i sposóbu wyświetlania.
Jedynym mankamentem, na jaki natrafiłem, jest brak opcji, przy automatycznej synchronizacji zdjęć, odświeżania tylko wtedy, gdy jesteśmy podłączeni pod Wi-Fi. Więc w przypadku, gdy korzystamy z limitowanych przesyłów danych u swojego operatora, pozostaje włączenie opcji ręcznego odświeżania albumów. Opcję tą włączamy w Menu - Ustawienia - Ustawienia Powiadomień - Aktualizacja tylko przy aktywnym WiFi. Dziękuję Bartoszowi za zwrócenie uwagi w komentarzach.

Android Market

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

zdjęcia