Poradniki

Jak zgrać szybko zdjęcia z iPhone na komputer w kilku krokach?

GU
Grzegorz Ułan
0

Od kiedy smartfon stał się dla wielu użytkowników jednocześnie głównym aparatem, przechowywane zdjęcia w telefonie stały się jedną z najcenniejszych danych, które na nich mamy zapisane. Jednak jak wszystkie smartfony i urządzenia od Apple mają swoją ograniczoną pojemność na przechowywane dane, warto więc wiedzieć jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer.

Jak zgrać bezprzewodowo zdjęcia z iPhone na komputer?

Jak przesłać zdjęcia z iPhone na komputer? Odpowiedź na to pytanie zależy od posiadanego komputera, a ściślej mówiąc od zainstalowanego na nim systemu. W przypadku komputera od firmy Apple z mac OS na pokładzie, w zasadzie nie musimy nic robić, prócz włączenia drobnych ustawień w systemie, umożliwiających przesyłanie bezprzewodowe zrobionych na iPhone zdjęć automatycznie, o czym w dalszej części.

Jak przenieść zdjęcia z iPhone na komputer z systemem Windows? Na komputerze z systemem Windows nie obejdziemy się bez zainstalowania na nim aplikacji iCloud, które pozwoli na bezprzewodowe przesyłanie zdjęć zrobionych telefonem.

Jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer za pomocą dysku iCloud?

Jak zgrać zdjęcia z iPhone za pomocą iCloud? Zgrywanie zdjęć z iPhone na komputer rozpoczynamy od włączenia synchronizacji fotografii zrobionych na smartfonie w chmurze iCloud. Odpowiednie ustawienia znajdziecie w następującej ścieżce: Ustawienia - Nasz profil - iCloud i przesuwamy suwak przy pozycji Zdjęcia iCloud, jak poniżej na zrzucie.

W ten sposób wszystkie fotografie, podobnie jak filmy wideo zrobione na iPhone, automatycznie będą przesyłane na nasz dysk iCloud, skąd będziemy mogli je pobrać na komputer. Jak wspominałem wcześniej, w przypadku maca, poradzi on sobie z tym zdjęciami sam, dzięki ekosystemowi i synchronizacji pomiędzy urządzeniami firmy Apple. Jak zrzucić zdjęcia z iPhone na komputer z Windows? Jeśli chodzi o komputery z Windowsem pomoże nam w tym aplikacja iCloud na ten system.

Aplikację iCloud pobierzecie pod tym linkiem. Po jej zainstalowaniu i zalogowaniu się na nasze konto Apple, w opcjach programu odnajdujemy zakładkę Zdjęcia i włączamy synchronizację zdjęć. Następnie, gdy importowanie zdjęć się zakończy, nasze fotki z aparatu w iPhonie znajdziemy w folderze: C:\Users\nazwa_użytkownika\iCloudPhotos\Photos.

Jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer z systemem Windows?

Jak zgrac zdjecia z iPhone na PC? Jeśli nie chcemy instalować dodatkowej aplikacji iCloud na komputerze, możemy skorzystać z przewodwego przesłania zdjęć i pomoże nam w tym połączenie iPhone kablem z komputerem przez port USB.

Po jego podłączeniu wystarczy wyrazić zgodę na telefonie na dostęp do zdjęć i uruchomić aplikację Eksplorator Windows. Na liście z dyskami odnajdujemy nasz telefon iPhone i przechodzimy do folderu ze zdjęciami o nazwie DCIM.

Dostępne obrazy z iPhone posegregowane są według miesięcy, w których wykonaliśmy nasze fotki. Możemy wejść w każdy folder i pobrać wybrane pozycje oraz skopiować na nasz dysk w dowolne miejsce, na przykład na pulpit. Skopiowanie zdjęć i filmów może trochę potrwać, trzeba więc uzbroić się tu w cierpliwość do zakończenia tego procesu.

Sprawdź: Jak połączyć iPhone z telewizorem

Jednak dużo prostszym i szybszym rozwiązaniem będzie tu skorzystanie z wbudowanej w Windowsa aplikacji Zdjęcia. Po jej uruchomieniu odnajdujemy przycisk importuj i wybieramy: Z podłączonego urządzenia.

Uruchomi się nam wówczas okno, w którym będziemy mogli szybko i wygodnie wybrać pozycje do skopiowania, wybierając wcześniej docelowy foldery do ich zapisania na komputerze.

Jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer firmy Apple?

Jak już wspominałem, na komputery z mac OS na pokładzie kopiowanie zdjęć odbywa się w tle. Jeśli podobnie jak na iPhonie zaznaczyliśmy synchronizację z iCloud Drive i Zdjęcia, wszystkie zdjęcia z iPhone pojawią się automatycznie na naszym komputerze.

Wystarczy, że komputer połączy się z siecią WiFi, by w wbudowanej aplikacji Zdjęcie nasze fotki i filmy z iPhone, móc przeglądać wygodnie na naszym laptopie.

Oczywiście tu również możemy podłączyć naszego iPhone do komputera Apple kablem przez port USB, wówczas nasze zdjęcia z telefonu będziemy mogli kopiować czy przeglądać w osobnej zakładce w tej samej aplikacji na komputerze - Zdjęcia.

 

Sprawdź też: Jak przesłać zdjęcia z telefonu na komputer

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu