Komunikatory

Jak przenieść dane WhatsApp z iPhone'a na telefon Samsung

Piotr Kurek
Jak przenieść dane WhatsApp z iPhone'a na telefon Samsung
0

WhatsApp po wielu latach wdraża możliwość przeniesienia rozmów z iPhone'a na urządzenia z Androidem. Niestety jest jeden problem. Transfer historii czatów przenieść można wyłącznie na smartfony Samsunga i to wyłącznie w jedną stronę.

WhatsApp udostępnił narzędzie do przenoszenia historii czatów, załączników i multimediów między urządzeniami z iOS i Androidem. Co prawda w chwili obecnej funkcja jest ograniczona wyłącznie do smartfonów Samsunga, jednak twórcy zapowiadają, że w nieokreślonej jeszcze przyszłości rozszerzona zostanie ona na innych producentów telefonów, których użytkownicy będą mogli bez większych trudności przenieść swoje rozmowy z jednego systemu na drugi.

Jak przenieść dane WhatsApp z iPhone'a na telefon Samsung?

WhatsApp wprowadza możliwość przenoszenia historii z aplikacji na iOS do Androida. Transfer wiadomości tekstowych, głosowych, zdjęć i filmów odbywa się bez konieczności przesyłania danych na serwery firmy. Operacja przeprowadzana jest lokalnie z wykorzystaniem kabla. O nowej funkcji pisaliśmy w lipcu tego roku. Teraz znamy na ten temat więcej szczegółów. W pierwszej kolejności z transferu między iOS a Androidem skorzystają posiadacze smartfonów Samsunga z Androidem 10 lub nowszym.

Do przeniesienia danych z iPhone'a do kompatybilnego smartfona Samsunga wymagany jest kabel USB-C do Lightning oraz zainstalowana na Androidzie aplikacja Samsung SmartSwitch. Oba telefony muszą zostać połączone kablem. W aplikacji Samsung SmartSwitch pojawi się kod QR, który należy zeskanować iPhonem. W aplikacji WhatsApp, po zalogowaniu tym samym numerem telefonu, dostępna będzie opcja "importuj". Pozwala ona na wgranie kopii zapasowej rozmów i multimediów przeniesionych z iPhone'a.

Dane zaimportowane z iPhone'a nie będą z niego usunięte tak długo, jak komunikator jest zainstalowany. WhatsApp zapowiada także, że w przyszłości będzie można przenosić dane między iPhonem a innymi smartfonami z Androidem. Kiedy? Nie wiadomo. Firma dostrzega jednak konieczność udostępnienia tego rozwiązania i nad nim pracuje. Więcej o procesie przenoszenia danych z iOS do Androida przeczytacie na oficjalnych stronach WhatsApp.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu