AntywebTV

Jak poradzić sobie z hejtem w sieci? Rozmawiamy ze specjalistami

Paweł Winiarski
15

Chciałbym aby temat hejtu, czyli mowy nienawiści nigdy nie wracał, ale niestety nie jest to możliwe. Jak poradzić sobie z hejtem? Zapytaliśmy specjalistów.

Niedawno pisaliśmy o przykrej sprawie, jaka spotkała Krzysztofa Stanowskiego, dziennikarza i właściciela portalu weszlo.com. Jeden z widzów jego transmisji live na YouTube zagroził, że zabije jego syna. Komentarz nie zniknął pod innymi wypowiedziami, a Stanowski postanowił nagłośnić sprawę. Internauci sami chętnie zajęli się tematem i namierzyli "Pana Ziemnego". Krzysztof Stanowski skontaktował się z nim i zmusił do przedstawienia się i wystosowania oficjalnych przeprosin wideo oraz wpłacenia 1000 zł na cele charytatywne.

Od dawna staramy się poruszać temat hejtu w internecie mając nadzieję, że jeśli ta sprawa nie będzie zamiatana pod dywan, któregoś dnia coś się zmieni na lepsze. Jak sami jednak wiecie, tak się niestety nie dzieje. Uznaliśmy więc, że przykra sytuacja Krzysztofa Stanowskiego będzie dla nas bazą do rozmowy zarówno z nim, jak i specjalistami, którzy poradzą jak walczyć z hejtem w sieci.

Zapraszam więc na nasz materiał wideo, w którym oprócz Krzysztofa Stanowskiego pojawia się Anna Mochnaczewska-Kałasa, psychoterapeutka, współzałożycielka Centrum Terapii Schematu w Warszawie oraz insp. Mariusz Ciarka Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji. Jeśli ten materiał pomoże choć jednej osobie, która na własnej skórze doświadczyła hejtu w sieci lub przytrafiło się to bliskiej jej osobie, było warto go nagrać.

Podobny materiał - tyle tylko, że w formie pisanej, przygotował już dla Was Kuba Szczęsny. Koniecznie się z nim zapoznajcie:

Hejt – jak możesz z nim walczyć? Oto co musisz wiedzieć

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu