Xbox

Jak połączyć konto Discord z Xboxem? Wbrew pozorom wcale nie tak łatwo

Patryk Koncewicz
Jak połączyć konto Discord z Xboxem? Wbrew pozorom wcale nie tak łatwo
1

Współpraca Discorda i Microsoftu ułatwiła grę międzyplatformową, ale samo łączenie kont nie należy do intuicyjnych. Wyjaśniamy jak tego dokonać.

Xbox dzięki usłudze Game Pass umożliwia wspólną zabawę kooperacyjną dzięki funkcji cross play. Granie ze znajomym nie miałoby jednak sensu bez odpowiedniej komunikacji. W przypadku PC sprawa jest prosta, bo użytkownicy mogą przebierać w różnych aplikacjach, ale konsola od Microsoftu ma ograniczone możliwości. Problem ten rozwiązać miał Discord, czyli jeden z najpopularniejszych komunikatorów, debiutujących na Xboxie w połowie września. I faktycznie trzeba przyznać, że rozwiązanie sprawuje się całkiem nieźle, ale pierwsze korki wcale nie są tak przyjemne.

Zacznijmy od tego, że Discord nie posiada dedykowanej aplikacji na Xboxa. Nie można więc wejść w katalog Microsoft Store i po pobraniu zalogować się do swojego konta. Procedura ta jest nieco bardziej skomplikowana, a wręcz uciążliwa. Sprawdźmy więc, jak prowadzić sobie z tym na trzy sposoby.

Połączenie z poziomu konsoli

 • Krok 1: Kliknij przycisk Xbox na kontrolerze i przejdź do zakładki zarządzania profilem, wybierając ikonę awatara.
 • Krok 2: Przejdź do Ustawień oznaczonych kołem zębatym, a następnie wybierz kafelek Konto
Źródło: Discord
 • Krok 3: Kliknij Połączone konta społecznościowe i z dostępnych opcji wybierz Discord. Po kliknięciu Połącz wyświetli się ekran z kodem QR. W tym miejscu możesz przejść bezpośrednio do łączenia kont w aplikacji mobilnej (o tym za chwilę) lub wybrać kafelek Kontynuuj na konsoli.
 • Krok 4: Po wybraniu opcji Kontynuuj na konsoli zostaniesz automatycznie przeniesiony do wewnętrznej przeglądarki, gdzie zostaniesz poproszony o podanie danych do logowania, powiązanych z kontem Discord. Po pomyślnej weryfikacji zostaniesz przeniesiony do Twoich kanałów.

Połączenie z poziomu aplikacji mobilnej

 • Krok 1: Po otwarciu aplikacji kliknij na swój awatar w prawym dolnym rogu
 • Krok 2: Wybierz opcję Połączone konta, a następnie kliknij Dodaj 
 • Krok 3: Z listy dostępnych propozycji wybierz Xbox
 • Krok 4: Zostaniesz przeniesiony do strony logowania konta Microsoft, gdzie będziesz musiał podać dane do konta powiązanego z Xboxem. Możesz także użyć aplikacji Authenticator do logowania za pomocą sześciocyfrowego kodu.
 • Krok 5: Zatwierdź połączenie kont w aplikacji Discord i gotowe! Teraz możesz wyświetlać swoją aktywność z gier bezpośrednio z poziomu komunikatora.

Połączenie za pomocą przeglądarki komputerowej

Jeśli nie posiadasz aplikacji mobilnej, możesz też połączyć konta z poziomu przeglądarki w komputerze.

 • Krok 1: Kliknij na ikonę koła zębatego w lewym dolnym rogu
 • Krok 2: Wybierz kafelek Połączone konta i kliknij w logo Xbox
 • Krok 3: Pomiń informacyjne okienko, klikając Kontynuuj i zaloguj się do konta Microsoft
 • Krok 4: Zatwierdź połączenie kont, klikając Autoryzuj i kontynuuj

Gdy już uda Ci się przejść przez kilka kroków autoryzacji, weryfikacji i logowania będziesz mógł z poziomu Xboxa łączyć się z kanałami głosowymi, zarządzać profilem i wyświetlać status z aktualnie ogrywanych tytułów.

UWAGA! Przy pierwszej próbie łączenia konta Discord przez konsolę odnotowałem kilka błędów, które uniemożliwiły pomyślne ukończenie operacji pomimo podawania poprawnych danych. W takim wypadku polecam skorzystać z dwóch alternatywnych opcji lub skontaktować się ze wsparciem technicznym Discorda. Warto pamiętać także, że jeśli chcecie przesyłać dźwięk z konsoli Microsoftu, należy najpierw w ustawieniach kanału głosowego na Discordzie wybrać opcję prześlij dźwięk, a następnie potwierdzić przy użyciu mobilnej aplikacji Xboksa.

Stock image from Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu