Xbox

Discord oficjalnie na konsolach Xbox. Cross play wchodzi na wyższy poziom

Kacper Cembrowski
Discord oficjalnie na konsolach Xbox. Cross play wchodzi na wyższy poziom
0

Wiele miesięcy czekania, ale było warto. Discord oficjalnie zaczął działać na konsolach Xbox!

Discord od dawna przymierzał się do konsol. Xbox zyskał jednak oficjalne wsparcie

Discord już jakiś czas temu wprowadził możliwość połączenia swojego konta na platformie z tym z Xboksa lub PlayStation. Chociaż było mnóstwo plotek o tym, że czat głosowy Discorda pojawi się na konsolach, to jak to często bywa, z dużej chmury spadł mały deszcz. Połączenie kont pozwalało zaledwie wyświetlać aktualną aktywność danego użytkownika na konsolach, lecz o wspólnym czatowaniu nie było mowy… aż do dzisiaj.

Discord na Xboksie oficjalnie opuścił program Insiders i stał się obecny i dostępny dla wszystkich graczy, bez żadnego wyjątku! Cross play właśnie nabrał nowego znaczenia, a Sony ze swoimi Imprezami może się schować.

Źródło: Depositphotos

Proces połączenia kont jest nieco kłopotliwy - mimo wszystko, jest to gra warta świeczki

Przede wszystkim należy połączyć swoje konto Discord z kontem Xbox - jest to krok wymagany, lecz jeśli zrobiliście to wcześniej, nie musicie się tym martwić. Żeby jednak przesyłać dźwięk z konsoli Microsoftu, należy w ustawieniach kanału głosowego na Discordzie wybrać opcję “prześlij dźwięk”, a następnie potwierdzić tę operację poprzez mobilną aplikację Xboksa.

Jest to dość upierdliwe, jednak rozwiązuje mnóstwo problemów. Discord bez dwóch zdań stał się absolutnie najpopularniejszą platformą dla graczy - ale jeśli gracie na konsolach, a nie na PC, to komunikacja ze znajomymi była znacznie utrudniona. Sam pamiętam jakie konstrukcje trzeba było tworzyć, zakładając na głowę dwie pary słuchawek - jedną wpiętą do konsoli, a drugą do telefonu lub laptopa. W tym momencie poświęcimy parę minut na konfigurację i wszystkie te problemy znikają.

Czy Discord pojawi się również na PlayStation?

Wszystko wskazuje na to, że tak. Nie wiemy jednak kiedy dokładnie będziemy mogli czatować poprzez Discord z poziomu konsol PlayStation, lecz zakładam, że będzie to dostępne w niedalekiej przyszłości.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news