Gry

Każdego dnia Steam dostaje 50 000 próśb o zwroty. Jak oddać grę na Steam?

Kamil Świtalski
Każdego dnia Steam dostaje 50 000 próśb o zwroty. Jak oddać grę na Steam?
11

Największy gracz, to i liczby są imponujące. Każdego dnia platforma otrzymuje kilkadziesiąt tysięcy próśb o zwrot pieniędzy za zakupione gry. A czy wy wiecie jak oddać grę na Steam?

Te liczby robią wrażenie

Cyfrowa dystrybucja wciąż rządzi się swoimi prawami. Jego użytkownicy co rusz dziwią się, że muszą zapłacić więcej, niż ci którzy nabywają produkty w pudełkach i nie mogą cieszyć się równymi prawami. Na szczęście użytkowni platformy Steam nie mają specjalnych powodów do narzekań — od ponad dwóch lat można tam zwrócić każdą zakupioną grę. A skoro jest taka opcja, to jest też spore grono użytkowników, które regularnie i bardzo chętnie z niego korzysta — mimo ograniczeń, które za sobą niesie. Najważniejsze z nich to prawdopodobnie fakt, że nie można spędzić z tytułem więcej, niż dwóch godzin. Co więcej — na pewny zwrot możemy liczyć, jeżeli ubiegamy się o niego nie później niż dwa tygodnie po zakupie. To wystarczająca chwila by zrobić rozeznanie i podjąć decyzję czy chcemy tytuł zachować, czy też nie. A każdy powód jest dobry, by mało satysfakcjonujący nas tytuł zwrócić. I użytkownicy Steam korzystają z tego niezwykle chętnie. Jak bardzo? Ano każdego dnia na platformie rejestrowanych jest ok. 50 000 (tak, dobrze widzicie — nie pomyliłem się o żadne zero) próśb o zwrot pieniędzy i oddanie gry.

Zwrot na gry na Steam jest łatwy, szybki i przyjemny

Tak jak pisałem — każdy powód jest dobry, by oddać grę i nadgonić domowy budżet. Z pewnością wśród graczy są tacy, którzy zdecydują się oddać tytuł bo ten nie spełnił ich oczekiwań. Jeżeli są znudzeni po kilkunastu minutach, to po co mieliby męczyć się dłużej — to w końcu ma być przyjemność. Ale z całą pewnością będą także tacy, którzy korzystają z tej opcji, bo mimo szczerych chęci napotkali problemy techniczne nie do przeskoczenia. Tytuł po prostu nie działa u nich tak, jak powinien. Warto też pamiętać o ogromnym plusie zwrotów na Steam, jakim jest prostota ich obsługi. Cały proces jest banalny i zamyka się w kilku nieskomplikowanych krokach!

Jak oddać grę na Steam?

  1. Przejdź na stronę pomocy platformy Steam — help.steampowered.com;
  2. Zaloguj się danymi do swojego konta, na którym dokonałeś zakupu;
  3. Skorzystaj z zakładki Transakcje;
  4. Przejdź do odnośnika Zobacz kompletną historię zakupów;
  5. Na liście produktów wybierz ten, za który chciałbyś uzyskać zwrot środków;
  6. W stronie produktu skorzystaj z polecenia Chcę zażądać zwrotu pieniędzy
  7. Teraz z formularza wybierz metodę zwrotu płatności i wypełnij formularz zwrotu;
  8. Czekaj na odpowiedź ze strony administracji.

Jeżeli spełniacie podstawowe warunki zwrotu (produkt kupiony mniej niż dwa tygodnie temu, włączony mniej niż 2h) wszystko jest kwestią czasu. Bo trzeba będzie chwilę zaczekać na to, aż ktoś zaakceptuje naszą prośbę i zleci zwrot pieniędzy w wybranej przez nas formie. A co gdy jesteście nieusatysfakcjonowani grą nabytą znacznie wcześniej?

Jeżeli napotkaliście problemy techniczne i mimo wielu prób nie udało wam się nic z tym zrobić, to warto próbować. Każda prośba o zwrot rozpatrywana jest z osobna, dlatego przy dobrych powodach — firma nie powinna robić w tej kwestii większych problemów.

Źródło: GamesIndustry

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

steam