Ciekawe strony

Jak obiecali tak zrobili - Wykop z nowym serwisem Zoba.to z możliwością zarabiania na własnych treściach

Grzegorz Ułan
Jak obiecali tak zrobili - Wykop z nowym serwisem Zoba.to z możliwością zarabiania na własnych treściach
13

Przy okazji niedawnych zawirowań na Wykop.pl, twórcy tego serwisu obiecywali szereg zmian dla jego użytkowników. Jedną z nich miała być możliwość zarabiania na publikowanych treściach. Dziś zapowiadane zmiany weszły w życie, a wspominana opcja zarabiania dostępna będzie w nowym serwisie Zoba.to....

Przy okazji niedawnych zawirowań na Wykop.pl, twórcy tego serwisu obiecywali szereg zmian dla jego użytkowników. Jedną z nich miała być możliwość zarabiania na publikowanych treściach. Dziś zapowiadane zmiany weszły w życie, a wspominana opcja zarabiania dostępna będzie w nowym serwisie Zoba.to.

To nic innego jak taka swoista platforma do dodawania własnych treści, czy to w postaci tekstów, zdjęć czy filmów, które publikowane są w formie publicznej lub dla ograniczonego grona odbiorców.

Samo dodawanie treści jest niezwykle proste z możliwością jego formatowania i szybkim dodaniem dodatkowych elementów. Tak przygotowane wpisy możemy udostępniać dalej. Fakt integracji z kontem na Wykop.pl sugeruje takie jego zastosowanie, czyli publikacje w tymże serwisie.

Co do zarabiania, wystarczy w ustawieniach konta podać dane własnego konta AdSense, stworzyć blok reklamowy, a jego dane (google_ad_client i google_ad_slot) wprowadzić w odpowiednie pola.

Reklama (długi baner - 728 x 90) będzie wyświetlała się na samym dole każdego wpisu. Co prawda nie sądzę, aby były z tego jakieś duże pieniądze, ale ze wsparciem serwisu Wykop i jego użytkowników (wystarczy, że dany materiał znajdzie się na głównej) może się okazać niezłym źródłem dodatkowego dochodu. Cały pomysł wydaje mi się całkiem trafionym rozwiązaniem, co prawda tylko dla użytkowników Wykopu, ale to zawsze dość spora grupa odbiorców, którzy teraz będą mieli ciekawe narzędzie do publikacji w nim swoich treści.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

wykop.plzarabianie