52

Żniwa się skończyły, użytkownicy zalali Wykop betonem

Nie ma już ładnej grafiki obrazującej coraz bardziej wymykającą się spod kontroli sytuację na Wykop.pl. Przyszedł czas na beton. Jeszcze w przypadku żniw, administracja starała się nawet poniekąd włączyć się w zabawę, zmieniając tło na profilu FB czy logo na głównej. Niestety dalsze poczynania zmierzające do załagodzenia i zamknięcia problemu nadal pozostawiały wiele do życzenia. […]

Nie ma już ładnej grafiki obrazującej coraz bardziej wymykającą się spod kontroli sytuację na Wykop.pl. Przyszedł czas na beton. Jeszcze w przypadku żniw, administracja starała się nawet poniekąd włączyć się w zabawę, zmieniając tło na profilu FB czy logo na głównej. Niestety dalsze poczynania zmierzające do załagodzenia i zamknięcia problemu nadal pozostawiały wiele do życzenia.

Zaczęto od dyskusji nad zmianą regulaminu, gdzie okazało się, że nie w tym leżał problem. Próbowano tym odwrócić uwagę od głównego problemu jakim jest moderacja w serwisie, niezgodna z rzeczonym regulaminem. Odbanowanie użytkowników również nie przyniosło oczekiwanych rezultatów.

Zdecydowano się więc na opcję siłową i administracja dodała każdemu użytkownikami tag #zboze do czarnej listy. To jak się okazało było przysłowiowym strzałem w stopę. Strona główna Wykop.pl zalała się betonem.

Wykop.pl - newsy, aktualności, gry, wiadomości, muzyka, ciekawostki, filmiki

Obecna sytuacja, w której znalazł się Wykop wydaje się wręcz dramatyczna. Z jednej strony ugięcie się pod naporem żądań użytkowników (zwłaszcza ukaraniem administratorów odpowiedzialnych za niesłuszne banowanie poprzez usunięcie z piastowanej funkcji) może doprowadzić do sprawienia wrażenia, że to użytkownicy przejęli kontrolę nad serwisem, a z drugiej strony brak satysfakcjonujących i ostatecznych decyzji spowoduje masowy odpływ użytkowników, który w zasadzie się już rozpoczął.

Patrząc jednak na ostatnie wydarzenia trudno oprzeć się wrażeniu, że tak naprawdę w rzeczywistości obecni stali użytkownicy już przejęli kontrolę nad tym serwisem. Jak dla mnie patowa sytuacja… Mam jednak nadzieję, że dzisiejsze wydarzenia spowodują, iż obie strony zasiądą do normalnych i rzeczowych rozmów, które w rezultacie spowodują wypracowanie kompromisu satysfakcjonującego obie strony. W przeciwnym wypadku czarno to widzę.

Zdjęcie betonu.