Ciekawe strony

Jak daleko zawędruje Google Street View? Na ulicę Pokątną!

Konrad Kozłowski
Jak daleko zawędruje Google Street View? Na ulicę Pokątną!
9

Centra miast i galerii handlowych, trasy rowerowe i ścieżki piesze, lodowce oraz szczyty najwyższych budynków czy dna oceanów - kamery Google Street View dotarły już niemal wszędzie, dlatego kolejne miejsca, które firma z Mountain View będzie umożliwiała nam odwiedzić robią się coraz ciekawsze. Tym...

Centra miast i galerii handlowych, trasy rowerowe i ścieżki piesze, lodowce oraz szczyty najwyższych budynków czy dna oceanów - kamery Google Street View dotarły już niemal wszędzie, dlatego kolejne miejsca, które firma z Mountain View będzie umożliwiała nam odwiedzić robią się coraz ciekawsze. Tym razem możemy wybrać się na wycieczkę do świata Harry'ego Pottera i przespacerować się ulicą Pokątną.

Skatalogowanie wszystkich informacji świata może wydawać się szalonym pomysłem i nie mniej zwariowanym aniżeli 10 czy 20 lat temu. Nawet biorąc pod uwagę nasze dzisiejsze możliwości możemy odnieść wrażenie, że podjęcie próby zgromadzenia wszystkich danych świata jest jak porwanie się z przysłowiową motyką na Słońce - to jednak wcale nie demotywuje Googlersów, gdyż ci z rosnącą każdego dnia determinacją stawiają czoła niemożliwemu.

Trzeba jednak przyznać, że firma ta może pochwalić się poczuciem humoru jakiego na próżno będziemy szukać u innych. Bo jak inaczej można przecież odebrać udostępnienie w Street View stworzonego przez studio Warner Bros. planu odwzorowującego ulicę Pokątną znaną z serii książek J.K. Rowling o młodym czarodzieju? Jego zbudowanie zajęło ponad pół roku i powstało ponad 20 tysięcy rekwizytów, które znajdziemy w witrynach sklepowych. Naprawdę jest na co popatrzeć.

Czy Hogwart będzie następny? Mało prawdopodobne, chociaż wioska Hogsmeade mogłaby okazać się ciekawym kąskiem dla obiektywów na autach Google. A teraz tak na poważnie - Google po raz kolejny udowadnia jak bardzo zalezy tej firmie na łatwym i przyjemnym dostępie do nie tylko ważnych informacji, ale także atrakcji (turystycznych) których być może nigdy nie zdołamy odwiedzić. Plan filmowy może zostać rozebrany za kilka czy kilkanaście miesięcy, lecz prawie na pewno nie zniknie on z Sieci. A Wy jakie miejsca z chęcią zobaczylibyście za pomocą Street View?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googlestreet viewHarry Potter