Moje przemyślenia

Jak często korzystasz z Facebooka na komórce? Średnia to...

Marcin Kamiński
8

Jesteśmy generacją mobile - do takiego krótkiego wniosku można dojść po przeczytaniu raportu „Always Connected”, stworzonego przez IDC na zlecenie Facebooka. Pokazuje on jak często mieszkańcy USA korzystają ze swoich smartfonów oraz mobilnej wersji najpopularniejszego serwisu społecznościowego świat...

Jesteśmy generacją mobile - do takiego krótkiego wniosku można dojść po przeczytaniu raportu „Always Connected”, stworzonego przez IDC na zlecenie Facebooka. Pokazuje on jak często mieszkańcy USA korzystają ze swoich smartfonów oraz mobilnej wersji najpopularniejszego serwisu społecznościowego świata. Wyniki są przerażające - nawet 89% nastolatków sięga po komórkę zaraz po przebudzeniu i nie odrywa się od niej aż do końca dnia.

Wedle badań przeprowadzonych wśród reprezentatywnej grupy mieszkańców Stanów Zjednoczonych, połowa populacji tego kraju używa smartfonów. Co ciekawe, wedle prognoz do roku 2017 odsetek ten wynosić będzie już przeszło 67%. Skoro już wiemy, że inteligentne komórki są coraz bardziej popularne, warto zadać sobie pytanie - do czego je wykorzystujemy? 49% użytkowników pisze wiadomości tekstowe, 43% prowadzi rozmowy telefoniczne, a z kolei 40% korzysta z serwisów społecznościowych. I to właśnie im przyjrzymy się teraz bliżej.

70% respondentów korzysta z Facebooka za pośrednictwem swojego smartfona, w tym 61% robi to codziennie. Średnio aż 14 razy dziennie sięgamy po smartfona, aby zobaczyć co nowego pojawiło się w serwisie społecznościowym. Co interesujące, użytkownicy smartfonów wykorzystują swoje urządzenia do komunikowania się przez średnio 131 minut i 43 sekundy dziennie. Na Facebooku spędzają 32 minuty i 52 sekund, czyli ¼ całego czasu przeznaczonego na komunikację za pośrednictwem smartfona.

Do czego wykorzystujemy Facebooka na smartfonach? 33% mobilnych użytkowników codziennie wysyła prywatne wiadomości do swoich przyjaciół, a 16% użytkowników mobilnej wersji tego serwisu społecznościowego codziennie gra w gry na Facebooku. Warto zaznaczyć, że czas i miejsce nie mają tutaj żadnego znaczenia w odniesieniu do sposobu korzystania przez nas ze smartfona. Jak udowadnia raport, sprawdzamy nasze telefony w czasie codziennych czynności: w czasie zakupów, przygotowywania posiłków czy w trakcie uprawiania ulubionej dyscypliny sportowej.

Smartfony stały się częścią naszego życia, a trend ten będzie nasilał się z biegiem czasu. Sam nie wyobrażam sobie dnia bez komórki w kieszeni, dzięki której częściej korzystam z internetu niż prowadzę rozmowy telefoniczne. Całe szczęście, że sprawdzenie telefonu nie jest pierwszą czynnością, jaką wykonuję po przebudzeniu... jeszcze.

Źródło: Mashable

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

FacebookMobile