Felietony

Aerfinance Ventures zainwestował w projekt z branży SEO kwotę 700 tysięcy złotych

Grzegorz Marczak
Aerfinance Ventures zainwestował w projekt z branży SEO kwotę 700 tysięcy złotych
15

Ciekawa inwestycja Aerfinance Ventures , wydawałoby się że SEO to mocno obstawiony temat i raczej mało innowacyjny a tutaj proszę bardzo. Pakietowe rozwiązanie i na bazie mojego ulubionego Wordpressa. Usługa dedykowana jest dla agencji SEO, które potrzebują dużego zaplecza aby efektywnie podnosi...

Ciekawa inwestycja Aerfinance Ventures , wydawałoby się że SEO to mocno obstawiony temat i raczej mało innowacyjny a tutaj proszę bardzo. Pakietowe rozwiązanie i na bazie mojego ulubionego Wordpressa. Usługa dedykowana jest dla agencji SEO, które potrzebują dużego zaplecza aby efektywnie podnosić pozycję stron swoich klientów w Google

SEOWAY sp. z o.o. wprowadza na rynek innowacyjne narzędzie WPSEO, automatyzujące budowę i zarządzenie zapleczem pozycjonerskim. Inkubator Aerfinance Ventures dokapitalizował to przedsięwzięcie kwotą 700 000 zł obejmując w zamian 40% udział w nowopowstałej spółce.

Osoby zaangażowane w realizację projektu od dawna związane są z rynkiem usług pozycjonerskich m.in. tworząc marki Hoseo.pl czy Seoline.pl. Na bazie swoich doświadczeń w tej branży opracowali rozwiązanie ułatwiające pracę każdego pozycjonera. WPSEO to nowatorskie narzędzie które umożliwia zautomatyzowanie budowy zaplecza i kompleksową jego obsługę. Dodatkowo wzbogacono funkcjonalność produktu hostingiem SEO, co stanowi idealne uzupełnienie i tworzy cały ekosystem dla pozycjonowania stron. Pozyskany od inkubatora kapitał umożliwi wdrożenie i rozwój produktu oraz rozszerzenie działalności na skalę międzynarodową.

Zawsze przy tego typu projektach zastanawia mnie co na to Google? Przecież nikt nie ukrywa, że te wszystkie pseudo serwisu kontentowe stawia się tylko po to aby podbijać pozycję w wynikach wyszukiwania. Jestem pewny, że prawnie taka inwestycja jest sprawdzona. Co jednak kiedy Google zmieni zdanie i nagle wytoczy wojnę wszystkim tego typu praktykom? Oczywiście może bajdurzę bo gdyby mieliby to zrobić to już zrobiliby to dawno.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startupinwestycjeseo