Motoryzacja

Jaguar I-Pace wyceniony! Elektryczny kocur kosztuje krocie!

Marek Adamowicz
Jaguar I-Pace wyceniony! Elektryczny kocur kosztuje krocie!
3

Kilka dni po polskiej premierze elektrycznego SUV-a podczas Poznań Motor Show poznaliśmy jego ceny. By stać się właścicielem elektrycznego kocura, jakim jest nowy Jaguar I-Pace, trzeba wyłożyć grubo ponad 300 000 zł!

Pierwszy w pełni elektryczny Jaguar zaprezentowany został pierwszy raz podczas Salonu Samochodowego w Genewie na początku marca. Sylwetka auta inspirowana jest wyczynowym modelem C-X75 (auto nabrało rozgłosu biorąc udział w jednej ze scen pościgowych w ostatnim filmie o przygodach Jamesa Bonda) Do budowy użyto głównie aluminium I stali o wysokiej odproności przez co nowy I-Pace może pochwalić się niewielką masą. Podczas Poznań Motor Show auto było bardzo ciepło odbierane przez odwiedzających.

Jaguar całkiem poważnie odebrał, że królem mocy wśród samochodów elektrycznych jest Tesla. Dlatego też zaaplikował do swojego pierwszego elektrycznego kocura dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 400 KM I 700 Nm momentu obrotowego. Brytyjczycy obiecują, że I-Pace na jednym ładowaniu przejedzie nawet 480 km (norma WLTP), a jedno ładowanie do 80 procent trwać ma jedyne 40 minut (na szybkiej ładowarce). Pierwsze 100 km/h Jaguar I-Pace EV400 osiąga po 4,8 sekundy, a prędkość maksymalna to równe 200 km/h.

Dzisiaj poznaliśmy oficjalne cenniki nowego elektrycznego kocura. Za podstawową wersję Jaguara I-Pace EV400 AWD S trzeba zapłacić 354 900 zł brutto. Z drugiej strony cennika znajduje się inaguracyjna wersja I-Pace EV400 AWD First Edition za jedyne 469 900 zł. W podstawowej wersji wyposażeniowej znadziejmy m.in. 18-calowe felgi aluminiowe, reflektory LED, sportowe fotele Luxtec z regulacją w ośmiu kierunkach, pakiet park i funkcje łączności z nawiagacją satelitarną.

Pierwsze egzemplarze Jaguara I-Pace trafią do polskich salonów jeszcze przed wakacjami 2018 roku. Pomimo dość wysokiej ceny wróżymy, że Jaguar I-Pace znajdzie całkiem spore grono klientów – zwłaszcza, że najgroźniejsi rywale w postaci Tesli z Model S i Model X są oficjalnie w Polsce niedostępne i jedyną formą ich pozyskania jest prywatny import z zagranicy lub zamówienie auta przez internet u producenta.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu