Motoryzacja

Odświeżona Mazda 6 przyjechała na Poznań Motor Show: lepsze wrogiem dobrego

Marek Adamowicz
Odświeżona Mazda 6 przyjechała na Poznań Motor Show: lepsze wrogiem dobrego
36

Podczas Poznań Motor Show 2018, Mazda przywiozła swoją największą nowość wprost z Salonu Samochodowego w Genewie. Japończycy pokazali odświeżonego przedstawiciela klasy średniej. Nowa Mazda 6 to ich największa gwiazda tegorocznego stoiska w Poznaniu.

Chociaż trzecia odsłona Mazdy 6 oferowana jest od 2012 roku, to producent nadal nie zdecydował się na wymianę modelową. Japończycy przywieźli do Poznania najnowszą wariację przedstawiciela segmentu D. Auto wyróżnia się przede wszystkim przeprojektowanym przodem gdzie znajdziemy dużo więcej chromowanych wstawek. Ich zdaniem jest przede wszystkim podkreślenie jakości i klasy nowej Mazdy 6.Z boku odświeżoną „szóstkę” można rozpoznać po nowych wzorach felg aluminiowych, a w tylnej części lekko poprawiono lampy i tylny zderzak.

Dużo większe zmiany zaszły w kabinie oraz pod płaszczykiem karoserii. W standardzie znajdziemy takie rozwiązania jak nawigację satelitarną, wyświetlacz head-up display, światła przednie FullLED czy pakiet systemów bezpieczeństwa. W skład tego ostatniego wchodzi m.in. aktywny tempomat Mazda Radar Cruise Control z systemem Stop&Go oraz układ kamer 360 stopni drugiej generacji. Wnętrze nowej Mazdy 6 pozyskało zmienione zegary w desce rozdzielczej z cyfrowymi wyświetlaczami, a przednie fotele można doposażyć w wentylację. Przedstawiciele Mazdy podkreślali, że nowa Mazda 6 jest jeszcze lepsza w prowadzeniu poprzez zwiększoną sztywność nadwozia i poprawiony układ kierowniczy.

Klienci mają do wyboru pięć jednostek napędowych: trzy benzynowe (2.0 SkyActiv-G 145 KM, 2.0 SkyActiv-G 165 KM i 2.5 SkyActiv-G 194 KM) oraz trzy silniki wysokoprężne (2.2 SkyActiv-D 150 KM i 2.2 SkyActiv-D 184 KM). Za przeniesienie napędu na przednie koła (wyłącznie z najmocniejszym dieslem można zamówić Mazdę 6 z napędem 4x4) odpowiada 6-biegowa skrzynia manualna lub 6-stopniowy automat.

Znamy też pierwsze cenniki odświeżonej Mazdy 6. Ceny startują z poziomu 98 900 zł i za tę kwotę otrzymamy auto bardzo dobrze wyposażone. Na pokładzie znajdziemy m.in. nawigację satelitarną, wyświetlacz head-up display na przedniej szybie, reflektory FullLED i pakiet systemów bezpieczeństwa Mazda i-ACTIVESENSE. Podana cena dotyczy zarówno wersji sedan jak i kombi – japończycy nie wymagają dodatkowych opłat za inne wersje nadwoziowe. Oprócz nowej Mazdy 6 na stanowisku podczas Poznań Motor Show 2018 znajdziemy pozostałe modele japońskiego producenta.

Nowa Mazda 6 debiutuje podczas tegorocznego Motor Show w Poznaniu, a pierwsze egzemplarze przyjadą do polskich salonów na przełomie lipca i sierpnia bieżącego roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu