Felietony

Jacy są pierwsi ludzie lecący na Marsa? Klimat ze zwiastunu "The First" jest obłędny

Konrad Kozłowski
19

Tematyka związana z podróżami w kosmos nabiera ostatnio rozpędu. Hulu nie zamierza przegapić dobrego momentu i zaprezentowany zwiastun serii pod tytułem "The First" doskonale wpisuje się w oczekiwania widzów. Kim są i na co gotowi będą pierwsi ludzie lecący na Marsa?

Po raz pierwszy o "The First" usłyszeliśmy we wrześniu 2017 roku, gdy Hulu zamówiło od razu cały pierwszy sezon serialu. Za produkcję odpowiada Beau Willimon, którego powinniście kojarzyć z "House of Cards" - to on stworzył hit Netfliksa i prowadził go przez 4 sezony. Tym razem, jak widać całkowicie zmienia tematykę. Na realizację serii rzekomo otrzymał 54,6 miliona dolarów. W połowie lipca poznaliśmy datę premiery serialu "The First" - odbędzie się ona 14 września w serwisie Hulu, a zaprezentowany dziś zwiastun zapowiada naprawdę udaną produkcję.

Serial skupi się na drużynie astronautów przygotowujących się do misji na Marsa. Będziemy śledzić ich życie nie tylko w bazie, ale także poza nią - istotne będą relację pomiędzy członkami załogi oraz samych astronautów z ich rodzinami. Postacią wiodącą będzie Tom Hagerty grany przez Seana Penna. W serialu wystąpią też Natascha McElhone, LisaGay Hamilton, Oded Fehr, James Ransone, Hannah Ware i Anna Jacoby-Heron.

Zwiastun "The First" - jak wyglądałaby pierwsza misja załogowa na Marsa

"Gdy ludzie zapuszczają się w nieznane, to ma to swoją cenę" - słyszymy pod koniec zwiastunu. "The First" jest produkcją wspólną Hulu oraz Channel 4, a dystrybucją międzynarodową zajmie się IMG. Jakie są szanse na zawitanie serialu do Polski w okolicach oryginalnej premiery? Myślę, że takowe istnieją. Przywykliśmy już do zainteresowania dostępnych w Polsce serwisów VOD dobrze zapowiadającymi się serialami, które trafiały do oferty stosunkowo szybko względem premiery za oceanem, czasem nawet w tym samym momencie lub następnego dnia. Właśnie tak dzieje się z hitem Hulu "Opowieścią podręcznej", którą można oglądać na Showmax.

Zaintrygowanym polecam także zainteresowanie się nowym filmem "First Man", który ukaże kulisy pierwszego lotu na Księżyc. O tym samym, lecz z wykorzystaniem archiwalnych materiałów opowie dokument "Apollo 11" od CNN.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu