Felietony

Jacy są pierwsi ludzie lecący na Marsa? Klimat ze zwiastunu "The First" jest obłędny

Konrad Kozłowski
Jacy są pierwsi ludzie lecący na Marsa? Klimat ze zwiastunu "The First" jest obłędny
19

Tematyka związana z podróżami w kosmos nabiera ostatnio rozpędu. Hulu nie zamierza przegapić dobrego momentu i zaprezentowany zwiastun serii pod tytułem "The First" doskonale wpisuje się w oczekiwania widzów. Kim są i na co gotowi będą pierwsi ludzie lecący na Marsa?

Po raz pierwszy o "The First" usłyszeliśmy we wrześniu 2017 roku, gdy Hulu zamówiło od razu cały pierwszy sezon serialu. Za produkcję odpowiada Beau Willimon, którego powinniście kojarzyć z "House of Cards" - to on stworzył hit Netfliksa i prowadził go przez 4 sezony. Tym razem, jak widać całkowicie zmienia tematykę. Na realizację serii rzekomo otrzymał 54,6 miliona dolarów. W połowie lipca poznaliśmy datę premiery serialu "The First" - odbędzie się ona 14 września w serwisie Hulu, a zaprezentowany dziś zwiastun zapowiada naprawdę udaną produkcję.

Serial skupi się na drużynie astronautów przygotowujących się do misji na Marsa. Będziemy śledzić ich życie nie tylko w bazie, ale także poza nią - istotne będą relację pomiędzy członkami załogi oraz samych astronautów z ich rodzinami. Postacią wiodącą będzie Tom Hagerty grany przez Seana Penna. W serialu wystąpią też Natascha McElhone, LisaGay Hamilton, Oded Fehr, James Ransone, Hannah Ware i Anna Jacoby-Heron.

Zwiastun "The First" - jak wyglądałaby pierwsza misja załogowa na Marsa

"Gdy ludzie zapuszczają się w nieznane, to ma to swoją cenę" - słyszymy pod koniec zwiastunu. "The First" jest produkcją wspólną Hulu oraz Channel 4, a dystrybucją międzynarodową zajmie się IMG. Jakie są szanse na zawitanie serialu do Polski w okolicach oryginalnej premiery? Myślę, że takowe istnieją. Przywykliśmy już do zainteresowania dostępnych w Polsce serwisów VOD dobrze zapowiadającymi się serialami, które trafiały do oferty stosunkowo szybko względem premiery za oceanem, czasem nawet w tym samym momencie lub następnego dnia. Właśnie tak dzieje się z hitem Hulu "Opowieścią podręcznej", którą można oglądać na Showmax.

Zaintrygowanym polecam także zainteresowanie się nowym filmem "First Man", który ukaże kulisy pierwszego lotu na Księżyc. O tym samym, lecz z wykorzystaniem archiwalnych materiałów opowie dokument "Apollo 11" od CNN.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu