24

Taki film o lądowaniu na Księżycu chciałbym zobaczyć – genialny zwiastun filmu „First Man”

First Man
Nadchodzi gratka dla fanów Ryana Goslinga, podróży kosmicznych i po prostu dobrych filmów. "First Man" ukaże kulisy pierwszego lotu i lądowania na Księżycu. Opublikowany zwiastun zapowiada naprawdę dobre widowisko.

Ryan Gosling wcieli się w Neila Armstronga – pierwszego człowieka, który postawił nogę na Księżycu. Jak wyglądały przygotowania do samego lotu? Czy wszystko szło po myśli ekipy naukowców i astronautów? „First Man” będzie zawierał odpowiedzi na te pytania, ale będzie debiutować w kinach dopiero w październiku. Dziś otrzymał pierwszy zwiastun i muszę przyznać, że produkcja zapowiada się wyśmienicie. Darzę sporą sympatią samego Goslinga, ale cieszę się, że w filmie zobaczymy także inne znane twarze jak Kyle Chandler („Bloodline”), Jon Bernthal („The Punisher”) i Claire Foy („Crown”). Drugiego z astronautów, Buzza Aldrina, zagra Corey Stoll („House of Cards”). Iśćie Netflixowa obsada…

Zwiastun filmu „First Man” – pierwsza misja i pierwszy człowiek na Księżycu

Za kamerą stanął Damien Chazelle – w swoim dorobku ma „La La Land”, „Whiplash” i „Cloverfield Lane 10”. „First Man” to także tytuł książki, na której oparto film – napisał ją James R. Hansen, natomiast za scenariusz odpowiada Josh Singer, który w swojej karierze uczestniczył przy takich projektach jak „Spotlight”, „The Post” i „West Wing”.

Film ma obejmować wszystkie najważniejsze wydarzenia poprzedzające lot począwszy od roku 1961, relacje Neila z rodziną oraz współpracownikami. Nie pominięto też naukowych i technicznych zagadnień, co będzie gratką dla wielu widzów, którzy zapewne po raz pierwszy poznają szczegóły takiej misji. Misji, która dziś wyglądałaby nieco inaczej – przeciwności,  z którymi mierzono się w 1969 roku i rozwiązania jakie stosowano, mogą dziś powodować uśmiech na twarzy, ale okazały się wystarczające.